Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Porazili jsme Česko, raduje se ruský tisk

20 2004
Moskva - Návrat ke starým časům. Ruský tisk se raduje jasného z vítězství na Rosno Cupu. Především poslední den turnaje domácí fanoušky potěšil, prý to vypadalo jakoby se zastavil čas. Rozhodující utkání hrálo ruské mužstvo se zakletými soupeři z Česka a stejně jako před lety byla malá hala hala v Lužnikách zaplněná až po střechu.

A především se hrál útočný hokej, který v době své největší slávy předváděla sovětská sborná, napsal list Izvěstija.

"Jak je příjemné si znovu uvědomit: naše sborná vyhrála nad všemi a vyhrála vše!" napsal list Sport Express. "Vrátily se doby minulé," dodal po nedělním zápase Rusko - Česko Vladimir Jurzinov, který povede ruský tým na Švédských hrách.

Dosavadní hlavní kouč Zinetula Biljaletdinov se bude stejně jako při listopadovém turnaji Karjala věnovat práci v Kazani.

Ruští hokejisté vyhráli moskevský šampionát poprvé po čtyřech letech. Podle expertů byl turnaj plný bojů, individuálních akcí i pěkných kombinací.

Za nejtěžší označila ruská média nedělní zápas s Čechy. "Ale ani s nimi naši chlapci ani na minutu nezapochybovali, že vyhrají," uvedl list Kommersant.

Vedle jediné branky zápasu, kterou vstřelil Alexandr Popov, měli ruští i čeští hráči několik velkých šancí. Komentátoři ale nakonec ocenili především brankáře - Jiřího Trvaje a Ilju Bryzgalova.

Deníky si také pochvalovaly velkou diváckou účast především v závěru turnaje. Na zápas s Čechy se prý fanoušci sjížděli z Jaroslavské, Vladimirské i Tulské oblasti. Autobusy s příznivci vyjížděly už v sobotu večer, aby fanoušci následující den v
poledne nezmeškali rozhodující zápas, napsal Sport Express.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze