Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Posílené Kometě se v přípravě daří

13 2004
Brno - Oprášit dávno zašlou slávu brněnské Komety, po ničem jiném příznivci jednoho z nejslavnějších klubů historie českého hokeje netouží. Příprava týmu na novou prvoligovou sezonu jim dává naději na částečné splnění jejich snu: Kometa trénuje s nebývalým počtem hráčů, v posledních dvou testovacích zápasech navíc jasně přehrála dalšího účastníka druhé nejvyšší soutěže - Opavu.

"Výsledky v přípravě jsou vedlejší, proto je nepřeceňujeme, ale ani nepodceňujeme.
Pro psychiku je samozřejmě vždycky lepší, když se vyhrává," prohlásil trenér brněnského mužstva Svatopluk Číhal.

Ten má i po prvním zúžení kádru, který opustili Benýšek, Haluza, Horník, Kos, Skořepa a Třeslín, k dispozici čtyřiadvacet hráčů do pole a tři gólmany.

Týmnavíc po skončení uplynulé sezony posílilo několik zkušených hokejistů ;v čele s brankářem Maláčem, obráncem Mikelem či útočníky Brančíkem a Černým.

"S podobou mužstva jsem velice spokojen. Snažíme se také o rozložení síly do všech formací, aby nás nepotkaly podobné problémy jako v minulosti, kdy všechno odtáhla jen první lajna. A když se jí nedařilo, bylo zle," připomněl Číhal.

Pod jeho vedením trénuje i forvard Roman Meluzín. Dvojnásobného mistra světa trápily poslední rok a půl zdravotní problémy, ale nyní se chystá na návrat k hokeji. Jednou z variant je také jeho setrvání v Kometě.

Přípravné zápasy Komety
Odehraná utkání:

Sareza Ostrava - Kometa Brno 2:2 (góly Komety: Appel 2),
Opava - Kometa Brno 1:4 (Brančík, A. Staněk, P. Staněk, Navrátil),
Kometa Brno - Opava 6:0 (Chvojka, Nohel, Appel, Černý, Brančík, Baranyk).
Další program:
13. srpna: Kometa - Žďár nad Sázavou (17.30)
17. srpna: Hradec Králové - Kometa
19. a 20. srpna: Turnaj v Polsku
24. srpna: Kometa - Olomouc
27. srpna: Olomouc - Kometa
31. srpna: Kometa - Hradec Králové. 

"Kdyby zůstal, bylo by to pro nás pochopitelně velké plus, ale Roman ještě čeká na vyjádření svého agenta, který mu sháněl nějaké angažmá i v Rusku. Nicméně když zůstane v republice, měl by hrát za nás," konstatoval kouč brněnského celku.

S dalším posilováním už v Kometě nepočítají. Výjimkou by však mohl být mladičký zadák Šmach, jenž bojuje omísto v kádru extraligového Znojma.

"Jenže jsem dostal informaci, že podává dobré výkony a Leoš Zajíc (znojemský trenér - pozn. red.) si jej chce ponechat. Proto se případně poohlédneme ještě po jiném obránci," podotkl Číhal.

Další přípravné utkání sehrají Brňané v pátek večer. Jejich soupeřem bude druholigový Žďár nad Sázavou.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze