Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Poslanec šéfem Komety nebude

13 2004
Brno - Poslanec Tomáš Teplík z ODS se nestane předsedou hokejové Komety Brno. Hokejový nadšenec, který se už v prosinci představil hráčům v kabině jako jejich nový nadřízený, se nedohodl s majiteli Komety a svoje aktivity se rozhodl nasměrovat jinam.

„Majitelům jsem řekl, že mám v úmyslu přivést silného partnera, který by klub zabezpečil. Ovšem požadavky brněnských funkcionářů byly neakceptovatelné,“ řekl Teplík, rozladěný z výsledků jednání.

Neoficiálně se mluví o tom, že Kometa měla změnit majitele za 14 milionů korun. „Můžu říct asi tolik, že částka za Kometu byla nasazena výš, než když se prodával extraligový hokej z Olomouce do Karlových Varů. A tady se jedná o dno první ligy,“ dodal Teplík.

V hokejovém zákulisí se ovšem proslýchá, že hlavním důvodem, proč jednání v Brně zkrachovala, byl odchod manažera Petra Adamce z klubu. Teplík s Adamcem do Komety totiž přišli společně.

„Tohle mohu vyloučit. I majitelé Komety se mne ptali, zda je moje další působení v klubu spojeno s osobou pana Adamce. Ačkoliv nesouhlasím se způsobem, jakým byl propuštěn, opakuji, že na má rozhodnutí neměl jeho odchod žádný vliv,“ tvrdí ovšem Teplík.

Stavební koncern Kondor Wessels, jehož vstup do brněnského hokeje se poslanec chystal zprostředkovat, už jedná s Duklou Jihlava.

„Můžu říct, že kdyby to vyšlo, finančně by to stačilo na extraligu,“ navnadil fanoušky jihlavský primátor Vratislav Výborný (ODS).

Teplík se na toto téma nechtěl příliš bavit. „Jihlavský klub je majetkem města a město zastupuje primátor Výborný. Já bych velmi nerad předcházel s vyjádřeními cokoliv, co řekne on,“ uvedl. 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze