Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Poslat hráče domů není lehké, říká Hadamczik

Václav Skuhravý, Petr Kumstát | foto: ČTK

5 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Pro mistrovství světa získal z Colorada útočníka Jaroslava Hlinku, z Montrealu snad Tomáše Plekance. A tak trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik musel Petrovi Kumstátovi s Leošem Čermákem povědět: "Děkuju, ale musíte letět domů."

Jaké to bylo?
Těžké. Ani jednomu nemůžu nic vytknout. Člověk skládá tým, má nějakou představu a rozhoduje se pro toho, nebo onoho hráče. Oba pracovali velmi dobře, i charakterově jsou na výši, ale to rozhodnutí udělat musíte.

Jak se s tím vypořádali?
Těžko vejít do duše sportovce, každý by samozřejmě chtěl hrát. Garatuntuju vám, že těm klukům nechce nikdo ublížit, ale nedá se nic dělat. Jak to vezmou, je na těch lidech. Záleží, jak jsou soudní. Pokud jsou to zdraví sportovci, začíná pro ně další sezona a v ní mohou udělat všechno proto, aby se na mistrovství příště prosadili.

Myslíte, že vyřazení čekali?
Nevím. Samozřejmě věděli, jaký okruh hráčů je v ohrožení. To určitě cítili, to byste poznali také, kdybyste byli v kádru. Ale všichni jsme se zachovali na úrovni: kluci s náma žili v kolektivu a měli veškeré výhody. A kromě toho, že jsme jim museli říct "končíte", jsme si vůči nim zachovali tvář.

Proč jste se rozhodl vyřadit právě Kumstáta s Čermákem?
Počítám, že ještě přijede Milan Michálek ze San Jose, a tím pádem bych měl obsazená pravá křídla. Kumstát nalevo nikdy nehrál, to samé Čermák. Proto jsem domů poslal právě je.

A co když Michálek ve Stanley Cupu postoupí?
I tak by mi mohl být víc platný třeba takový Skuhravý. Ono je pro trenéra těžké říct klukům děkuju... Jiná možnost prostě není. Co kdybych neměl nikoho z NHL? Mohlo se stát, že Plekanec s Montrealem postoupí, totéž další hráči. Pak už musíte pomalu myslet na to, koho dopíšete.

Takže nelitujete, že jste vzal do Kanady hráče, které nakonec nevyužijete?
Na jednu stranu by možná bylo lepší je nechat doma, ale já si zase myslím, že přijet do Kanady a být v tom hokejovém dění je pro hokejisty velká výzva a učení do budoucna.Najdete na iDNES.czmobilní verze