Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pospíšil: Letos máme jediný cíl - jít nahoru

29 2008
Chrudim - Když David Pospíšil dohrál poslední utkání minulé sezony, se smutkem v očích přihlížel triumfálnímu křepčení vrchlabských hokejistů. Za pár týdnů si chce prožít slastnější tečku. Až zazní závěrečná siréna, touží stát na straně vítězů. "Postup. Nic jiného nebereme," říká sedmatřicetiletý kapitán druholigové Chrudimi.

Zítra rozehrajete play-off. Jste hodně nažhavený?
Čekání na play-off bylo o ničem. Jsem moc rád, že to už začíná.

Oproti loňsku to pro vás bude jiná soutěž, že?
Vloni byl postup jen přáním, letos už je jednoznačným cílem. Nyní máme stoprocentně postupové ambice. Vloni jsme to jen zkoušeli, mančaft byl ještě syrový. Letos je vše nastavené tak, že máme před sebou jediný cíl - jít nahoru. Klub je nyní zajištěn tak, že můžeme myslet jen na hokej a na to, abychom odvedli co nejlepší práci.

Prvním soupeřem, který vás čeká, je Sokolov. Co o něm víte?
Je to pro mě úplně neznámý soupeř. Co jsem slyšel, je to mužstvo, které dokáže hrát hodně tvrdě. Ostatně jak to bývá zvykem v západních Čechách. Svým stylem by měl být podobný Plzni nebo Rokycanům. Bude to nepříjemný soupeř.

Ve své skupině však skončil sedmý, výkonnostní rozdíl by měl být znát.
Sokolov nás může porazit v utkání, ale nikoliv v celé sérii.

Mohli jste narazit i na Mělník, s nímž jste hráli dvakrát v nadstavbové části. Nebral byste ho raději?
Bral. Známe ho, dvakrát jsme ho porazili. I cesta tam je jednodušší. Ale vybírat si nemůžeme. Kdo na nás vyjde, toho musíme sestřelit. Postup přes první kolo je naší povinností. Nepotkáme soupeře, který by nás měl ohrozit. Možná to zní trošku jako nabubřele, ale je to tak. Na nějaké zaváhání nemůžeme myslet.

V nadstavbové části vám nevyšla poslední dvě utkání. Nebyli jste myšlenkami už v play-off?
To ne. Nehráli jsme kompletní, míchalo se sestavou, protože přišli noví kluci z Pardubic. Trenéři zkoušeli řadu věcí, které budou potřeba v play-off. Do normálního herního rytmu se zařadilo pár novinek, což možná ovlivnilo výkony. Navíc jsme předtím dost jednoduše vyhrávali. To asi také mělo vliv na konec. V hlavě máte, že to půjde samo. Pak narazíte na těžší soupeře a zápasy vám nevyjdou, jak byste si přáli. To je ale za námi, teď začíná nová soutěž.

Byť se vám poslední zápasy nevydařily, byly tedy užitečné?
Zejména ten domácí proti Rokycanům. Přesvědčili jsme se, že se nic nesmí podcenit. Sokolovu sice nejde o postup, ale je to play-off. Každého to chytne, každý se pokusí udělat co nejlepší výsledek. Proto jdeme do série s tím, že nepodceníme ani minutu. Chceme odjet do Sokolova s vedením 2:0 na zápasy, tam sérii zakončit a mít čas na další přípravu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze