Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Komplikace v Budějovicích. Most se zdráhá prodat prvoligovou licenci

Momentka z utkání mezi hokejisty Ústí nad Labem a Mostu. | foto: Karel PešekMF DNES

25 2013
Mají podporu města, fandů i několika mecenášů, přesto ještě parta kolem bývalého hokejisty Radka Bělohlava nemusí mít jistotu, že skutečně bude v Českých Budějovicích hrát první ligu. Proč? Komplikace přichází ze severu, přesněji z Mostu, který měl licenci na první ligu Bělohlavovi a spol. prodat.

Sám Bělohlav dokonce ve středu, kdy se představitelé Českých Budějovic postavili na stranu jeho záchranářského projektu, říkal: "Máme dohodu o smlouvě budoucí s HC Most. Kupujeme si jen licenci, žádné jiné podmínky v tom nejsou, pouze právo hrát první ligu."

Jenže jen o den později vystoupil generální manažer Litvínova Robert Kysela, jehož klub s Mostem spolupracoval a dál chce spolupracovat. "My nabízíme Mostu spolupráci a myslím, že se dohodneme. Záleží ale i na finančních tocích, protože tam vznikl nějaký dluh, kterého je potřeba se zhostit a ujmout," říká Kysela.

A pokračuje: "Máme zájem, aby v Mostě první liga zůstala. Jednáme nejen s klubem, ale i s představiteli města. Je všeobecný zájem, aby hokej z Mostu neodcházel. A já vím, že licenci neprodali."

Z Mostu chce extraligový Litvínov vytvořit jakousi farmu s úzkou ekonomickou provázaností, proto Kysela nechce, aby se prvoligový soused zbavil licence ve prospěch Českých Budějovic.

Když se ve čtvrtek po poledni o jeho slovech dozvěděl Bělohlav, jen reagoval: "Přeci manažer Litvínova nebude kecat do věcí HC Most. Já jsem se dohodl na smluvních podmínkách, máme smlouvu o smlouvě budoucí a nebudu tohle řešit."

Kysela namítá: "Opětovně jsem byl ujištěn představiteli mosteckého klubu, že je to pouze ve fázi přístupových rozhovorů, že žádný závazný dokument neexistuje."

I představitelé HC Most najednou mluví vyhýbavě. Vždyť manažer klubu Bohumil Slavíček na stránkách Mostu zveřejnil následující prohlášení: "Vedení klubu se snaží najít to nejlepší možné řešení pro další chod. Jedním z řešení se nabízela, nebo stále ještě nabízí varianta prodeje licence do Českých Budějovic a následná ekonomická stabilizace klubu ve druhé hokejové lize. Druhým možným řešením je úzká spolupráce s HC Verva Litvínov. V současné době probíhají intenzivní jednání mezi oběma kluby. Nabízí se zde velmi reálná možnost, že se náš klub HC Most stane farmou litvínovského extraligového klubu. V případě, že budou jednání úspěšná, dojde ze strany litvínovského klubu k pomoci jak po sportovní stránce, tak i po stránce ekonomické."

Pokud by skutečně nedošlo k prodeji licence, která je dle Bělohlavových slov předjednána, byla by to pro jeho uskupení CB Hokej 2013 velká rána. Hrát v Českých Budějovicích první ligu totiž usilovalo ještě jedno sdružení, které je napojeno na firmu Mountfield. Ta se v létě rozhodla přestěhovat extraligový klub z jihu Čech do Hradce Králové, jenže teď zároveň potřebuje udat prvoligovou licenci, kterou Hradec vlastní, a i hráče, kteří se neprosadili do extraligového mužstva.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík

Nissan Qashqai 1,6 16V + LPG
Nissan Qashqai 1,6 16V + LPG

r.v. 2009, naj. 115 400 km, LPG + benzín
199 877 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze