Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komplikace v Budějovicích. Most se zdráhá prodat prvoligovou licenci

Momentka z utkání mezi hokejisty Ústí nad Labem a Mostu. | foto: Karel PešekMF DNES

25 2013
Mají podporu města, fandů i několika mecenášů, přesto ještě parta kolem bývalého hokejisty Radka Bělohlava nemusí mít jistotu, že skutečně bude v Českých Budějovicích hrát první ligu. Proč? Komplikace přichází ze severu, přesněji z Mostu, který měl licenci na první ligu Bělohlavovi a spol. prodat.

Sám Bělohlav dokonce ve středu, kdy se představitelé Českých Budějovic postavili na stranu jeho záchranářského projektu, říkal: "Máme dohodu o smlouvě budoucí s HC Most. Kupujeme si jen licenci, žádné jiné podmínky v tom nejsou, pouze právo hrát první ligu."

Jenže jen o den později vystoupil generální manažer Litvínova Robert Kysela, jehož klub s Mostem spolupracoval a dál chce spolupracovat. "My nabízíme Mostu spolupráci a myslím, že se dohodneme. Záleží ale i na finančních tocích, protože tam vznikl nějaký dluh, kterého je potřeba se zhostit a ujmout," říká Kysela.

A pokračuje: "Máme zájem, aby v Mostě první liga zůstala. Jednáme nejen s klubem, ale i s představiteli města. Je všeobecný zájem, aby hokej z Mostu neodcházel. A já vím, že licenci neprodali."

Z Mostu chce extraligový Litvínov vytvořit jakousi farmu s úzkou ekonomickou provázaností, proto Kysela nechce, aby se prvoligový soused zbavil licence ve prospěch Českých Budějovic.

Když se ve čtvrtek po poledni o jeho slovech dozvěděl Bělohlav, jen reagoval: "Přeci manažer Litvínova nebude kecat do věcí HC Most. Já jsem se dohodl na smluvních podmínkách, máme smlouvu o smlouvě budoucí a nebudu tohle řešit."

Kysela namítá: "Opětovně jsem byl ujištěn představiteli mosteckého klubu, že je to pouze ve fázi přístupových rozhovorů, že žádný závazný dokument neexistuje."

I představitelé HC Most najednou mluví vyhýbavě. Vždyť manažer klubu Bohumil Slavíček na stránkách Mostu zveřejnil následující prohlášení: "Vedení klubu se snaží najít to nejlepší možné řešení pro další chod. Jedním z řešení se nabízela, nebo stále ještě nabízí varianta prodeje licence do Českých Budějovic a následná ekonomická stabilizace klubu ve druhé hokejové lize. Druhým možným řešením je úzká spolupráce s HC Verva Litvínov. V současné době probíhají intenzivní jednání mezi oběma kluby. Nabízí se zde velmi reálná možnost, že se náš klub HC Most stane farmou litvínovského extraligového klubu. V případě, že budou jednání úspěšná, dojde ze strany litvínovského klubu k pomoci jak po sportovní stránce, tak i po stránce ekonomické."

Pokud by skutečně nedošlo k prodeji licence, která je dle Bělohlavových slov předjednána, byla by to pro jeho uskupení CB Hokej 2013 velká rána. Hrát v Českých Budějovicích první ligu totiž usilovalo ještě jedno sdružení, které je napojeno na firmu Mountfield. Ta se v létě rozhodla přestěhovat extraligový klub z jihu Čech do Hradce Králové, jenže teď zároveň potřebuje udat prvoligovou licenci, kterou Hradec vlastní, a i hráče, kteří se neprosadili do extraligového mužstva.Nejčtenější

Útočník Řepík bude zase hrát KHL, vrací se do Slovanu Bratislava

Český útočník Michal Řepík se raduje ze svého gólu ve čtvrtfinále MS proti USA.

Hokejový reprezentant Michal Řepík bude opět hrát Kontinentální ligu. Devětadvacetiletý útočník se...

Vránův osudový trenér: Přišel ke mně jako brankář, co dostal dvanáct gólů

Jakub Vrána prochází kolem fanoušků v Praze se Stanley Cupem.

VIDEO Vycepoval Jaroslava Bednáře, Petra Břízu, Tomáše Vlasáka nebo Davida Volka. Proslul jako...Slovenský útočník Puliš bude bojovat o smlouvu ve Zlíně

Radovan Puliš

Bývalý nejlepší střelec slovenské extraligy Radovan Puliš se v přípravě na ledě připojí na zkoušku...

Nečas teď a loni? Jako den a noc, chválí v Carolině. Už mu našli parťáka

Český útočník Martin Nečas (číslo 98) slaví vyrovnávající gól proti USA.

VIDEO V klubu Carolina Hurricanes doufají v konec porážek a pohledy plné naděje upínají ke dvěma mladým...

Bouřlivák Emery se utopil. Zármutek nad smrtí vyjádřil i Voráček

Ray Emery, gólman Philadelphie Flyers

Stačil skok do vody a životní pouť Raye Emeryho se uzavřela. Bývalý hokejový gólman se už...

Další z rubriky

Hodonín myslí na první ligu: Všechno má v rukou svaz. My čekáme

Hokej - ilustrační foto

V tři týdny starém oficiálním rozpisu figurují hokejisté Hodonína v poupravené sedmičlenné skupině...

Servis Jágrovi? Centrem šéfa bude Vampola. Je to pro mě výzva, říká

ITALSKÁ TRIKOLÓRA? (zleva) Jaromír Jágr, Martin Havlát a Petr Vampola mají na tréninku v Brně každý jinou barvu dresu. To znamená, že se v jednom útoku nesejdou

Psal se rok 2003, když se mladičký hokejista Petr Vampola mihl v sestavě Kladna. Po patnácti letech...

Brankář Kváča: Na kempu v Coloradu jsem si sáhl na dno

Českobudějovický gólman Petr Kváča

Žádné několikatýdenní dovolené, bez tréninku byli jen několik dní. V pondělí už jim letní dřina...

Najdete na iDNES.cz