„Postrach“ favoritů obral o body i Chomutov

Hokejisté Chrudimi to na favority umí. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

21 2008
Proti soupeřům ze dna prvoligové tabulky paběrkují. Ale týmy z horních pater se před nimi musí mít na pozoru. Chrudimští hokejisté opět předvedli, že si zaslouží visačku "postrach favoritů".

Na domácím ledě si vyšlápli na čtvrtý Chomutov. Ambiciózní Severočechy porazili 4:3 po samostatných nájezdech. "Za dva body jsme samozřejmě moc rádi," netajil se spokojeností kouč Martin Hosták. Jeho tým rozjel duel ve velkém stylu. Hýřil aktivitou, ovšem nezapomínal přitom ani na zadní vrátka. A také střílel góly...

Kapitán a novopečený sportovní ředitel klubu Zadina otevřel skóre ve 13. minutě. A poté domácí svůj náskok zvýraznili dvěma využitými přesilovkami. V závěru první třetiny se prosadil Semorád a ve 24. minutě Kolář zvýšil už na 3:0. "Soupeře jsme možná trochu zaskočili, že jsme byli aktivní a hráli jsme dobře. Mám radost, že se nám výborně dařilo bránit střední pásmo," řekl Hosták.

Chomutov však neklesl do kolen. Postupně začal mít navrch a navzdory výborným zákrokům domácího gólmana Němce umazával své manko. Půlpán a Tauš ještě do konce druhé třetiny snížili na rozdíl jednoho gólu. A ve 49. minutě Tauš srovnal.

"Soupeř ukázal svou sílu. Měli jsme problémy s jeho napadáním a pohybem, ale se štěstím jsme udrželi remízu," řekl Hosták. Po bezbrankovém prodloužení určila majitele dvou bodů až penaltová loterie. V ní byl úspěšný pouze domácí Zadina. V sobotu si Chrudim může vyšlápnout na dalšího favorita. Hraje na ledě třetího Vrchlabí.