Postup doma stvrdíme, věří střelec Pech

9 2008
Litvínov - Dvakrát byl včas na správném místě. Útočník Lukáš Pech dorazil Polákovu i Proškovu střelu a jeho dva góly dotlačily Karlovy Vary k vítězství 3:2 v Litvínově. Nováčka v play-off hokejové extraligy dělí jediná výhra od postupu do elitní čtyřky! "Doma už postup potvrdíme," věří Pech, se třemi zásahy nejlepší střelec Varů ve vyřazovací části.

"Je hezký, že dávám góly, ale důležitější jsou vítězství," říká skromně.

Chybí jediné, a jste v semifinále.
Postup je hodně blízko, ale ten jeden krok bude ještě těžký. Výsledky jsou těsné, je znát, že hraje čtvrtý s pátým týmem. Ale my jsme v této sérii lepší a  v úterý to doma dokážeme.

Odskočili jste ve druhé třetině, ale ve třetí Litvínov dotahoval. Strachovali jste se za stavu 2:3 o výhru?
Určitě to nebyl příjemný pocit. Ale my teď máme vítěznýho ducha. Věřili jsme, že to zvládneme.

Všechny tři góly jste dali z předbrankového prostoru. Chystali vás na to trenéři?
Chtěli jsme se tam cpát. V play-off jiný góly asi padat nebudou. Nečekejte krásné branky.

Nebojíte se s vaší nevysokou postavou do předbrankového prostoru tlačit?
Určitě ne. Snažím se tam tlačit a dopálit do branky odražené puky. Jsem rád, že to tak vychází.

Domácí hráče hodně rozčílilo, když jste se srazil s brankářem Fraňkem. Jak k tomu došlo?
Nechtěl jsem. Franěk mi skočil pod nohy, já spadl na něj. Pak jsem tam dostal vyrážečkou nebo od hokejkou do hlavy. Oni se diví, že padám na gólmana. Ale můžou si za to sami. Podívejte se na záznam. I ve druhé třetině Franěk hodně chodil mimo brankoviště.

V závěru moc nechybělo, abyste zkompletoval hattrick...
Chtěl jsem vystřelit nad vyrážečku, ale Franěk si to pokryl dobře. Bylo tam málo místa, jinak to řešit nešlo.

Působíte hodně sebevědomě. Věříte si na Litvínov?
Každý vítězství vás povzbudí a my už vedeme 3:1. I po páteční porážce na nájezdy jsme věřili, že v sobotu v Litvínově vyhrajeme.

Zvládáte být důrazní v obou brankovištích. Máte víc sil než váš soupeř?
Doufám. Bruslíme víc než Litvínov a na ledě je to znát.