Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Postup ve statistikách Jágr neslaví

Jaromír Jágr | foto: Reuters

28 2008
New York - Postup v historických statistikách NHL, v nichž se dostal už na deváté místo v pořadí kanadského bodování, kapitán newyorských Rangers Jaromír Jágr nijak neslaví. "Vůbec ne. Statistiky jsou spíš pro Američany, my v Čechách jsme to nikdy moc nesledovali," řekl Jágr v noci na dnešek v šatně Madison Square Garden po vítězství 3:2 nad hokejisty New Jersey.

Připouští, že srovnání v tabulkách úspěšnosti je zajímavé. "Je to hezké, ale že bych to nějak výrazně sledoval, to určitě ne," tvrdí šestatřicetiletý kladenský rodák.

V produktivitě dosáhl tento týden 1 591 bodů a předstihl tak desátého Phila Esposita. S 641 góly vstřelenými za 17 sezon v NHL je nyní na 12. místě před Davem Andreychukem.

S několikadenním strništěm na tváři a s náznakem rašící bradky působil po čtvrteční výhře nad New Jersey Devils spokojeně. "Máme na ně nějaké štěstí, to je posedmé, co jsme je letos porazili," pochvaloval si Jágr. Zarostlý obličej podle něho ale nic neznamená, žádnou změnu image ani sázku. "Jsem líný se holit," vysvětlil lakonicky.

Připomněl, že měření sil s týmem z druhého břehu řeky Hudson čeká Rangers ještě v jejich posledním zápase základní části NHL první dubnovou neděli. Díky výsledkům vzájemných soubojů Jágr věří, že by Rangers mohli rivaly ze sousedního New Jersey nakonec v pořadí Východní konference předstihnout.

Zároveň ale upozornil, že dosavadní zápasy byly velmi vyrovnané. "Všechno se rozhoduje v prodloužení nebo v poslední třetině. Je to vždy rozdíl jen jednoho gólu. Všechny zápasy, co jsme s nimi hráli, byly vyrovnané," řekl.

Jágrův týmový kolega, útočník Martin Straka, přirovnal čtvrteční zápas k bojům v play-off. "Hodně se šlo do těla, hodně soubojů," charakterizoval utkání s New Jersey. "Jsme šťastní, že jsme to zvládli," dodal.

Vítězství si cení o to více, že ho tým dosáhl i přes průběžný nepříznivý stav. "Když jsme byli dole 2:1, dokázali jsme to otočit. To je důležité. Je vidět, že v posledních 20 minutách máme hodně síly a dost sebevědomí," shrnul stav svého celku.

Vývoj v posledních dnech základní části soutěže ale nechce předpovídat. "Máme za sebou dva těžké zápasy (s New Jersey a Philadelphií). Ještě by to chtělo jedno dvě vítězství, abychom byli v play-off najisto. Čeká nás ale ještě pět těžkých zápasů," připomněl Straka.Najdete na iDNES.czmobilní verze