Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potrestaný Morava do Německa nejde

5 2001
J i h l a v a - Druholigové německé mužstvo EHC Freiburg sází na české hokejisty. K dosavadnímu oporám - gólmanu Haasovi či obránci Ščerbanovi - nyní přibude zkušený Jiř í Poukar. Dvaatřicetiletý útočník se po skončení hostování v prvoligové Dukle Jihlava a vypršení smlouvy v extraligovém Znojmě rozhodl poznat úroveň 2. bundesligy. "Kdybych zůstal v Česku, tak jedině v Jihlavě, to je jasné. Ale z Freiburgu přišla výhodná nabídka, a tak to tam půjdu zkusit," uvedl Poukar, jenž byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem Dukly.
S bývalým jihlavským spoluhráčem Bedřichem Ščerbanem se před podpisem jednoletého kontraktu poradil. "Zavolal jsem mu, abych se zeptal, jak to tam vypadá, jaká je soutěž a všechno ostatní kolem," poznamenal Poukar. Přítomnost českých spoluhráčů považuje za nespornou výhodu.

"Je to samozřejmě lepší, v začátcích mi určitě pomohou," řekl bývalý extraligový hráč Jihlavy, Slavie Praha, Opavy a Znojma.

Podle oficiálních stránek EHC Freiburg se stal další posilou mužstva Marian Morava. Pětadvacetiletý jihlavský obránce, který dostal za svůj únorový zákrok na třebíčského útočníka Tomáše Zelenku trest zákazu startu do konce roku, však tuto informaci popřel.

"Ne, to není pravda, nikde jsem nic nepodepsal. Slyším o tom poprvé," nechal se slyšet Morava. Podle manažera Dukly Augustina Žáka se dohoda ani uskutečnit nemohla. "Trest, který Marian Morava dostal, se podle svazu vztahuje na celou Evropu a z toho je nutné vycházet," uvedl Žák.

"Jsou tu některé varianty ohledně Marianova dalšího působení, o kterých by se mělo rozhodnout během čtrnácti dnů, ale především s ohledem na Tomáše Zelenku bychom teď o tom neradi mluvili," dodal manažer Dukly Jihlava.
Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze