Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potrestaný Morava odchází do Německa

20 2001
Jihlava - Hokejový obránce Marian Morava, který dostal do konce prosince disciplinární trest za nevybíravý zákrok na třebíčského útočníka Tomáše Zelenku, přestoupil do německého druholigového klubu ve Freiburgu. Dohady o dalším Moravově působišti se objevovaly už delší dobu. Na začátku června se na oficiálních internetových stránkách Freiburgu objevila informace, že novými posilami klubu jsou dva hráči prvoligové Dukly Jihlava: Marian Morava a Jiří Poukar.

Zatímco přestup útočníka Poukara byl potvrzen, Moravův popíral sám hráč i vedení jihlavského klubu. Přesto se nakonec uskutečnil. "Dostal jsem dobrou nabídku a přestup jsem uvítal, je to prostě změna," komentoval odchod Morava.

"Poprvé mě kontaktoval asi čtrnáct dnů po skončení sezony Bedřich Ščerban, který tam hraje," přidal podrobnosti řízný obránce.

"V Jihlavě už nemá od konce dubna smlouvu a pro příští sezonu s ním nepočítáme," prohlásil jihlavský manažer Augustin Žák. "Nicméně až do Vánoc bude stát, protože jeho trest platí i v Německu."

Jiného názoru je ovšem Josef Drda, jenž má na hokejovém svazu na starost sportovně technickou a disciplinární komisi. "Morava má zastavenou činnost pro veškeré soutěže Českého svazu ledního hokeje. Co se týče Německa, tam by pravděpodobně mohl hrát, pokud s tím ale bude tamní svaz souhlasit. Je to jen otázka etiky," vysvětlil Drda.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze