Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potvrzeno. Jediným kandidátem na post šéfa českého hokeje je Tomáš Král

Bude Tomáš Král jediným kandidátem na post předsedy hokejového svazu? | foto: MF DNES

13 2008
Zdá se, že volba nového předsedy hokejového svazu bude formální. Půjde do ní jediný kandidát, plzeňský šéf Tomáš Král, kterého navrhla Asociace profesionálních klubů, jež řídí extraligu. Žádný další uchazeč o post prvního muže českého hokeje se neobjevil.

"Přihlášení jsou tři: kromě Tomáše Krále ještě Zbyněk Kusý a František Černík," řekl ve středu sekretář hokejového svazu Martin Urban.

František Černík i Zbyněk Kusý ale svou kandidaturu stáhli, což v pátek potvrdil tiskový mluvčí hokejového svazu.

Ve hře tak zůstal pouze Tomáš Král. Nikdo další se o post předsedy ucházet nebude, uzávěrka přihlášek byla v úterý 10. června. "A další kandidát není," sdělil Urban.

. Kdo bude na konferenci volen

- předseda svazu

- výkonný výbor

- předseda a členové dozorčí rady

- předseda arbitrážní komise

Konference proběhne v sobotu 21. června v pražském hotelu Corinthia Towers

Navrhnout muže, jenž by se mohl ucházet o post šéfa svazu, mohli delegáti konference s hlasem rozhodujících, kterých je celkem 66. Čtrnáct delegátů má extraliga, stejný počet první liga, výkonnostní hokej a jednotlivé kraje. Dále volí stávající předseda, jeho čtyři místopředsedové a šéf dozorčí rady.

Podle informací iDNES.cz má Tomáš Král solidní podporu kromě extraligy i v nižších soutěžích a v krajích, zdá se tedy, že do voleb, pokud budou platit uzavřené dohody, půjde jako jediný kandidát. Volba předsedy svazu proběhne v sobotu 21. června v pražském hotelu Corinthia Towers.

Je ještě možné, aby se o post šéfa svazu ucházel někdo další? "Do doby, dokud nebude schválen jednací řád konference, to možné je. Musel by ho navrhnout delegát s rozhodujícím hlasem a plénum by o něm muselo hlasovat. Po schválení jednacího řádu už to možné není," vysvětlil Urban.

Po volbě předsedy se bude hlasovat o složení výkonného výboru, jakési hokejové vládě, která tento sport řídí v době mezi volebními konferencemi. I zde už kandidáti jsou. Jak volba probíhá?

"Výkonný výbor má deset členů, jedenáctým je předseda svazu. Šest reprezentuje vrcholový hokej, tedy extraligu a první ligu, čtyři pak výkonnostní hokej. Jedním z členů se automaticky stává prezident APK. Předseda poté, co je zvolen, vybere z kandidátů ty, se kterými chce pracovat, a konference o nich hlasuje v jednom bloku. Pokud neprojdou, hlasuje se o jednotlivých uchazečích zvlášť," popsal Urban proceduru volby.

Pokud není nový předseda spokojený s kandidáty do výkonného výboru, může si navrhnout přímo na konferenci vlastní. "Ale musela by se pro ně vyslovit nadpoloviční většina delegátů s hlasem rozhodujícím," upřesnil Urban.

Po volbě výkonného výboru už proběhne pouze volba předsedy a členů dozorčí rady a volba předsedy arbitrážní komise a konference skončí. Hokejová vláda na příští čtyři roky bude ustanovena.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze