Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pouze dva zápasy. Náhradní soutěž končí

23 2004
Toronto - Dva zápasy a konec. Ligová soutěž Original Stars Hockey League, jež měla vyplnit mezeru po NHL, byla po pouhých dvou utkáních zrušena. "Na přípravu podobného podniku bychom potřebovali tak rok, ale měli jsme jenom tři týdny," uvedl prezident projektu Randy Gumbley. Od nápadu náhradní soutěže však ustoupit nemíní.

Organizátoři soutěže, které se zúčastnilo šest celků pojmenovaných podle prvních klubů NHL, věří, že budou schopni přijít s dalším projektem.

Podle vlastních slov nyní především potřebují čas, aby získali další hráče, upravili plán zápasů a podepsali další sponzorské smlouvy.

Oba sehrané zápasy se nesly spíše v exhibičním duchu. Díky malému nasazení v obraně a absenci osobních soubojů se diváci dočkali velkého počtu branek, každý ze čtyř týmů jich nastřílel alespoň jedenáct.

Prezident soutěže Randy Gumbley nebyl se startem soutěže spokojen a uznal, že bude lepší v ní nepokračovat.

K atraktivitě soutěže měla vedle zvučných jmen typu Dominika Haška, Davea Andreychuka, Scotta Gomeze či Zdena Cháry přispět i upravená pravidla.

Hrálo se čtyři na čtyři, místo vyloučení přicházela na řadu trestná střílení, každá třetina měla sedmnáct minut a týmy mohly střídat pouze během hry.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze