Hradec jede do Plzně. Oblíbeného soupeře chce znovu vyloupit

Potyčka mezi plzeňským Michalem Poletínem (vlevo) a Jiřím Vašíčkem z Hradce Králové. | foto: ČTK

20 2015
Těžký úkol dnes stojí před hokejisty hradeckého Mountfieldu. Ti se totiž v 21. kole hokejové extraligy představí na ledě druhé Plzně mající v sestavě třetího nejproduktivnějšího hráče celé extraligy Dominika Kubalíka. A Hradec má letos Plzni co vracet, protože první vzájemný zápas mezi těmito celky, který se hrál v Hradci Králové, jasně ovládli plzeňští indiáni, když Hradec přestříleli 6:2.

Z dlouhodobého hlediska je ale Plzeň pro Mountfield velmi oblíbený soupeř, se kterým se mu daří, vždyť od příchodu extraligy do Hradce Králové dokázal východočeský celek zdolat Plzeň už sedmkrát oproti pouhým dvěma porážkám.

V minulém kole se oběma celkům podařilo vyhrát. Hradecký Mountfield přivezl dva body z Třince, v čase 64:58 tam dokázal rozhodnout o jeho vítězství Tomáš Knotek. „Byl to zvláštní a nervózní zápas, čekalo se na jednu šanci, která to rozhodne. Ty jsme šťastně našli ve třetí třetině a pak i dvě vteřiny před koncem prodloužení. Celkově jsem za výsledek velmi rád, dva body beru s velkou pokorou,“ uvedl po zápase s Třincem hradecký trenér Peter Draisaitl.

On-line

Utkání budeme sledovat minutu po minutě

Plzeň porazila doma Kometu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O jedinou branku se postaral letošní tahoun západočeského celku Dominik Kubalík, když se prosadil v přesilovce a připsal si už svůj 13. zásah.

„Co si pamatuji, s Hradcem to bylo vždy o jednom gólu. Nehrálo se proti nim moc dobře, ale tenhle rok styl trochu změnili a my jsme je u nich porazili,“ uvedl pro klubový web právě Kubalík.

Královéhradečtí vykazují v posledních sedmi zápasech zcela totožnou bilanci jako jejich páteční soupeř Plzeň, na něhož sice mají pětibodové manko, ale také dva zápasy k dobru. Skvělá je jejich bilance šesti výher s jediným ztraceným bodem oproti jedné porážce.

Z ledu indiánů navíc třikrát po sobě přivezli hradečtí hokejisté všechny body. Zápas druhého celku s pátým je na programu dnes v 17.30 hod.