Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Praha sledovala, jak trénují hvězdy hokejové NHL

Jako první začali trénovat hokejisté New York Rangers. | foto: iDNES.cz

2 2008
Ochutnávka před víkendovými zápasy nového ročníku NHL. Tak lze pojmenovat otevřené tréninky hokejových celků New York Rangers a Tampy Bay Lightning v pražské O2 Areně, kterou díky videopřenosu mohli sledovat i čtenáři iDNES.cz.

Jako první se na ledě objevili hokejisté Rangers. Se čtrnáctiminutovým zpožděním. "Přiletěli jsme na poslední chvíli, tak doufám, že budete spokojení," řekl divákům na stadionu útočník Petr Průcha.

A Michal Suchánek, který otevřený trénink spolu se svým parťákem Richardem Genzerem moderoval, vzápětí nadhodil: "Už se připravujete na sobotní rvačku s Davidem Kočím?"

"Asi mu večer pošlu esemesku," zareagoval s úsměvem Michal Rozsíval, druhý český hokejista v newyorském týmu. Jeho spoluhráči zatím čekali ve špalíru mezi střídačkami.

Halou duněla hudba a z poloviny zaplněná hala čekala, jak vypadá příprava celku, ve kterém ještě na jaře válel Jaromír Jágr.

Žádné velké show se však nedočkala. Reproduktory totiž vzápětí ztichly a diváci sledovali, jak hráči bruslí, zkouší herní varianty a střílí na brankáře.

Největší hvězdy Rangers navíc už po čtyřiceti minutách odjely do kabin. "Po zápase s Magnitogorskem jsme unavení. Myslím, že to bylo poznat," přiznal útočník Petr Průcha, který na ledě vydržel o něco déle.

Pak na led vyjeli hokejisté Tampy, které už sledovaly o něco zaplněnější tribuny. "Bylo jich osm a půl tisíce," informoval Karel Tejkal z pořádající agentury Česká sportovní.

A Lecavalierovi se střelcem Prospalem se většinu z nich podařilo rozparádit krásnou akcí, která skončila gólem.

Atmosféra, kterou dobarvovala potichu puštěná hudba, se zlepšovala. A vydržela až do konce, protože kouč Melrose zaměřil trénink na pilování útočných situací.

Diváky, kteří v průběhu odpoledne zhlédli i ukázku sledge hokeje, domů nakonec vyprovázel koncert skupiny Airfare. "Myslím, že byli spokojení. Už jenom proto, že v hale vydrželi až do konce," poznamenal Tejkal.

. NHL V PRAZE

Zvláštní příloha iDNES.cz

zpravodajství, reportáže, program, soupisky obou týmů...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze