Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pravidla při hokejové Lize mistrů? Přísnější než na NHL

Mistrovský pohár nad hlavami hokejistů Slavie | foto: Michalm ŠulaMF DNES

7 2008
Hrát premiérový ročník hokejové Ligy mistrů znamená prestiž, ale také spoustu starostí navíc. Nestačí, abyste se stali mistrem republiky, anebo vyhráli základní část domácí soutěže. Musíte také splnit řadu speciálních požadavků.

"A není jich málo," poznamenává Jan Kratochvíl, který má ve Slavii na starosti marketingové záležitosti.

Všechno musí sedět do puntíku. "V souladu s předpisy soutěže musí být grafické provedení na kostce i na světelném prstenci. Rozhodně si tam nemůžeme pouštět, co chceme," přibližuje Kratochvíl.

. Liga mistrů má i svou znělku

Podobně jako ve fotbale i hokejová Liga mistrů bude mít svou znělku. Bude provázet hráče při nástupu na led, objevovat se bude v televizi před každým přenosem ze zápasů. "Všechno má svůj přesný harmonogram s přesností na vteřiny," říká Jan Kratochvíl ze Slavie.

Kvůli reklamám se musí přemalovat i ledová plocha. V O2 Areně už poněkolikáté. Neprve kvůli NHL, nyní kvůli Lize mistrů a v pátek už zase kvůli extralize. "Technicky to pro nás není problém, ale led dostává zabrat. Snad se to nepromítne na jeho kvalitě."

Přelepovat se musí i mantinely. "Proti Českým Budějovicím jsme na tom ale ještě relativně dobře. Nemusíme předělávat reklamní bannery, protože všechny upoutávky nám běží na kostce a na prstenci," říká Kratochvíl.

Mezinárodní hokejová federace vydala pro Ligu mistrů i speciální bezpečnostní manuál na šíření pohybu kolem obou kabin. "Zkrátka věci, které při extralize řešíme jednoduchým způsobem jsou tady striktně dané."

Lepší zázemí než při NHL budou mít při práci i novináři. "Musí mít na svých místech v hledišti připojení na internet i na elektriku," vysvětluje slávistický manažer, který v má s přípravami plno starostí.

Křištálová lupa

Připravenost stadionů jezdí pravidelně kontrolovat zástupci IIHF. "U nás už byli několikrát," uvedl českobudějovický manažer Jaromír Látal. "Kontrovali třeba postavení televizních kamer nebo místo pro pozápasové tiskové konference."

A i když se Jihočeši se všemi překážkami vypořádali, jedna nepříjemnost jim v případě postupu do semifinále hrozí pořád. "Museli bychom na stadionu zajistit místo pro čtyřicet fotografů a to by byl pořádný problém," strachuje se Látal.

Video: Znělka Ligy mistrů

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze