Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Právníci trenéra Hlinky žalují Pittsburgh

21 2001
Pittsburgh - Právníci hokejového trenéra Ivana Hlinky v pátek podali žalobu u federálního soudu na zámořský tým Pittsburgh Penguins, který odvolanému kouči přestal platit peníze. Informaci přinesl deník Tribune-Review s odvoláním na Hlinkova právního zástupce. "Nějakou dobu jsme se s Pittsburghem dohadovali, ale nemělo to cenu," uvedl Mike Florio, jeden z jeho právníků. Penguins odvolali Hlinku z funkce trenéra 15. října a od té doby mu nevyplatili žádnou finanční částku. Sám Hlinka nebyl ve večerních hodinách k zastižení.

Florio uvedl, že pokud u soudu spor vyhrají, bude muset Pittsburgh trenérovi vyplatit více než jen dlužnou částku, která má být přes osm set tisíc dolarů.

Vedení Pittsburghu se k celé záležitosti zatím nevyjádřilo, podle nedávných oznámení argumentuje tím, že Hlinka porušil kontrakt proto, že se během léta nezdokonaloval v angličtině. I když ve smlouvě o jazyku není podle Hlinky ani zmínka, druhá strana se tuto podmínku snaží schovat pod následující ustanovení kontraktu: trenér musí splnit všechny odpodstatněné příkazy, které od týmu dostane.

Hlinka se v dřívějším rozhovoru pro iDNES vyjádřil, že ho mrzí, jak daleko se situace s Pittsburghem dostala. "Mohlo se to vyřešit daleko diplomatičtěji," řekl kouč, jenž v současné době šéfuje českému olympijského týmu ve funkci generálního manažera. "Ale před tím na své působení v Pittsburghu dobré vzpomínky," zdůraznil Hlinka.

Žalobu podali právníci v pátek, Pittsburgh má podle tamních zákonů třicet dní na to, aby zareagoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze