Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přecechtěla výsledky v přípravě nepřekvapily

6 2004
Olomouc - Jediné vítězství si v přípravných zápasech na nový ročník první ligy připsali na své konto hokejisté Olomouce. Třikrát remizovali a v pěti případech se radoval soupeř. Výsledky ale přesto trenéra Kamila Přecechtěla příliš nepřekvapují. "Když se podívám zpět, tak za poslední čtyři roky jsem měl v přípravě vždy podobné výsledky," říká trenér Olomouce.

Jediné vítězství v devíti zápasech je ale přesto zarážející. Čím to, že se vám v přípravě příliš nedařilo?
Stavím na fyzické kondici a tomu odpovídají také některé výsledky. Hráči nastupovali do zápasů v únavě, po tréninku. To se v zápasech projevilo. U puků byli později než soupeř, který často už jen ladil sestavu a hrál bez předcházející zátěže.
Proto jsme měli takové výsledky.

Každý hráč chce ale vyhrávat i kvůli vlastní sebedůvěře. Nemůžou se nepříznivé výsledky odrazit v nalomené psychice hráčů před začátkem mistrovských zápasů?
V tom bych problém neviděl. Řada hráčů už pode mnou trénovala a pamatují si výsledky z předcházejících příprav. Důležité budou výsledky v sezoně. Ta ukáže, jak jsme na ligu připraveni. I porážky mohou hráčům i trenérům přinést něco pozitivního. Všímám si, jak se hráči chovají v těžkých situacích. Tak se poznají vlastnosti jednotlivých hokejistů. Když se daří, umí hokej každý. Z toho, že by je výsledky z přípravy trápily v hlavě před sezonou, ale strach nemám.

Ostrý start čeká na hokejisty už 8. září, kdy přivítají Kadaň. Co čekáte od nového ročníku soutěže, v níž obhajujete páté místo z loňské sezony?
Především začátek soutěže bude obtížný. Všechny týmy budou mít hodně sil. Bude důležité vyhrávat domácí zápasy. Liga bude, podle mého názoru, hodně vyrovnaná. Týmy nebudou mít dlouhé šňůry vítězných zápasů a tabulka se bude měnit po každém kole. Až v průběhu sezony zřejmě dojde k výraznějšímu rozlišení a odstupů v tabulce. Proto potřebujeme, aby nám start vyšel, pak se nám bude hrát dobře. Chceme být v soutěži co nejvýše a věřím, že se nám bude dařit.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze