Předehrávka 11. kola hokejové extraligy: Zlín - Plzeň 4:1

MÁM HO. Gólman Plzně Matěj Machovský se snaží zabránit ve skórování zlínskému Petru Holíkovi. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

10 2013
V předehrávce 11. kola hokejové extraligy rozhodl v duelu finalistů předchozího ročníku domácí Zlín už v úvodu zápasu, kdy odskočil mistrovské Plzni na rozdíl tří branek. Západočeši tak propásli příležitost posunout se alespoň do pátku do čela tabulky.

Zlín vstoupil do utkání razantně. Už po 76 sekundách po trefách Veselého s Melenovským šel Mensator z branky a jeho místo zaujal Machovský. Ani ten ale nezůstal střelecké chuti domácího týmu ušetřen a kapituloval po střele Lešky z mezikruží. Po třetím inkasovaném gólu si hostující trenéři, kterým opět v sestavě chyběl kapitán Martin Straka, vyžádali oddechový čas.

Zápas jsme sledovali on-line

Utkání dostalo exhibiční nádech a Zlínští povzbuzeni parádním začátkem byli i nadále aktivnější. Další gól ale nepřidali a naopak v závěru prokázal svoji pohotovost brankář Horčička po střele Novotného.

Úvod prostřední části patřil Plzni, když se Ján Sýkora dostal k odraženému puku a prostřelil Horčičku. Paradoxně v následném oslabení Zlín zahrozil. Po parádní přihrávce Veselého ujel do brejku Čajánek, Machovského ale nepřelstil.

V individuální akci neuspěl Duda a na opačné straně vyrazil Machovský Balaštíkovu střelu z ostrého úhlu. Poté se hra rozkouskovala kvůli častým vyloučením, která však ke změně stavu nevedla. V závěru Zlínští ubránili 44 sekund ve třech proti pěti.

Také v poslední třetině rozhodčí často vylučovali. V oslabení zabránil jasnému gólu Marušák, jenž v poslední chvíli vypíchl puk Slovákovi. Svěřenci trenéra Vlacha odráželi nápor Plzně i díky spolehlivému výkonu Horčičky. Při závěrečné power play soupeře skóroval do odkryté branky Balaštík, jenž potvrdil druhé tříbodové vítězství Zlína na domácím ledě v sezoně.

Juraj Jurík (Zlín): "Podařil se nám úvod zápasu. Vedli jsme 3:0 a první třetina byla podle našich představ. Pak přišla pro nás bolavá druhá třetina, v jejímž úvodu jsme inkasovali a Plzeň se vrátila do zápasu. Bylo důležité, že jsme ve druhé třetině přečkali oslabení a že do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 3:1. V poslední části jsme se zaměřili na obranu a nechali tvořit Plzeň. Pak jsme dali šťastný gól v power play. Za průběh zápasu jsme si zasloužili vyhrát."

Michal Straka (Plzeň): "Zápas jsme si prohráli v první třetině katastrofickým vstupem do utkání, když jsme už ve druhé minutě prohrávali 0:2. Byli jsme málo důrazní v obranném pásmu. Pak jsme nevyhodili puk z obranného pásma a Leška nás potrestal třetím gólem. Se zápasem jsme chtěli něco udělat, tak jsme zamíchali se sestavou a hru stáhli na tři pětky. Podařilo se nám dát jeden gól, ale to bylo vše. Možná, kdybychom skórovali ve dvojnásobné přesilovce, tak bychom se zápasem mohli něco udělat, ale to se nestalo. Zlín vyhrál zaslouženě."

Zlín - Plzeň 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Veselý, 2. Melenovský (Čajánek, Kubiš), 7. Leška (Balaštík), 59. Balaštík (Leška) - 21. J. Sýkora (Lev). Rozhodčí: R. Čech, Husička - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 3805.
Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Plzeň: Mensator (2. Machovský) - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Seman, Mozík, Frolo, Boháč - Duda, Kašpařík, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - Š. Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora - Schleiss, Vlček, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

1. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 10 4 2 3 1 38:26 19
2. HC Slavia Praha 10 4 3 1 2 26:17 19
3. HC Kometa Brno 10 5 1 2 2 24:18 19
4. HC Oceláři Třinec 10 6 0 1 3 31:30 19
5. HC Sparta Praha 10 6 0 0 4 43:25 18
6. HC Škoda Plzeň 11 4 2 1 4 31:30 17