Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Předsedou Komety má být poslanec Teplík

14 2004
Brno - Kdyby přišel k hokejistům Komety Brno jako brankář, nejspíš by mužstvu od sestupu z první ligy moc nepomohl. "Jsem náladový gólman," říká. Jako politik a funkcionář si už ale třicetiletý hokejista Tomáš Teplík věří. Poslanec za ODS nejspíš stane v čele klubu od února a Brňané se těší, že se Kometě dostane netušených možností.

Oficiálně ovšem o Teplíkovi, bývalém funkcionáři rozpadlého Mělníka, který pracoval také ve Slavii Praha, nikdo mluvit nechce.

"Nedivte se. Ještě nenastoupil a už kolují zaručené informace," řekl Petr Bílek, jeden ze spolumajitelů hokejového klubu. Potvrdil, že Teplík je jedním z lidí, kteří Kometě slíbili pomoc.

"Spolupracujeme s ním, ale také musíme vidět, k čemu to povede. Nemůžu potvrdit, že bude předsedou právě on."

Jiné zdroje praví, že místo po Karlu Jarůškovi, senátorovi, který u hokejového klubu skončil ke konci loňského roku, dostane Teplík téměř určitě.

Třicetiletý poslanec sledoval z řady nad střídačkami středeční prohru Komety s Třebíčí 1:2 a hýřil optimismem. "Věřím, že letošní sezonu Brno zdárně dohraje, v létě utvoříme odrazový můstek někam výš," tvrdí.

Vloni na podzim vstoupila skupina politiků z ODS do fotbalového oddílu 1. FC Brno, nyní je má následovat ze stejné strany Teplík. Sám ale tvrdí, že postup stranických kolegů v kopané pro něj nebyl inspirací.

"O fotbal se moc nezajímám. A pak také, myslet si, že do sportu přijde politik a všechno půjde hladce, je velký omyl. Já mohu pomoci, protože mám kontakty a v tomto prostředí se pohybuji, a ne proto, že dělám politiku," tvrdí.

Nicméně v novém představenstvu, pokud mu bude Teplík velet, nezůstane z politiky jediným hráčem. Protože hodlá úzce spolupracovat s městem, nabídne mu několik křesel ve vedení oddílu.

"V hokeji i v podnikatelské sféře se umí pohybovat, takže by jeho případný vstup do Komety mohl být prospěšný," tvrdí Bílek.

Teplík, jehož otec se narodil v Brně a který sám v Brně krátce studoval, připouští, že zatím si své obchodní partnery pro cestu do hokeje teprve připravuje.

"Svých peněz tolik nemám, abych mohl dávat z vlastního. Peníze musejí přilákat i hráči na ledě svými výkony, a také já mám leccos připraveno," slíbil.

Autoři:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze