Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kšefty s lístky na hokej. Hrozí zákaz vstupu, varují pořadatelé MS

POKLAD. Takhle vypadají vstupenky na hokejový šampionát 2015, který pořádají Praha a Ostrava. O vstupenky je velký zájem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

5 2014
Že už jsou české zápasy na světovém šampionátu vyprodané? Ale kdepak! Pokud chcete v květnu vidět naživo národní tým, stačí se jen podívat na některé aukční a prodejní servery, kde se to jen den po startu oficiálního prodeje hemží nabídkami. Jen nečekejte, že vám tu někdo pro vaše hezké oči prodá lístky za původní cenu. Naopak - pořádně si připlatíte!

Tak třeba denní balíček na zápas Česka s Francií, který oficiálně stojí 2 280 korun, je teď na serveru bazos.cz k mání za 6 500 korun! A samozřejmě nechybí zmínka, že prodávajícího lze kontaktovat pouze přes email. Dvě vstupenky na čtvrtfinále, ve kterém by se měli objevit i Češi, pak stojí o čtyři tisíce víc.

A zápas s Kanadou se nabízí i za 10 tisíc!

Většina inzerátů, kterých se na dvou největších serverech objevuje mnoho desítek, pak cenu neuvádí a jen vyzývá zájemce, aby ji sám nabídl. V prodeji na černém trhu jsou dokonce i lístky na zápasy jiných týmů než Česka, které se stále dají koupit oficiálně. A tedy levněji. Například na utkání Rakousko – Švédsko, Kanada – Rakousko nebo USA - Dánsko za 190 korun.

„V rámci stanovení cenové politiky šampionátu jsme se snažili zpřístupnit mistrovství všem, na vybraná utkání jsme zvolili opravdu ´lidovou cenu´. O to větší je naše zklamání, že se někteří ´takzvaní fanoušci´ snaží tyto vstupenky prodat za několikanásobně vyšší sumy. To je pro nás hodně smutné zjištění,“ řekla Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru.

Samostatnou kapitolou jsou pak inzeráty, které nabízejí pouhé přenechání rezervace. Zkrátka že někdo patřil mezi šťastné, kterým se povedlo v internetové honbě uspět, ale zatím lístek nezaplatil. A taková rezervace například na zápas Česka s Francií vyjde na 400 až tisíc korun. Místo předání? „Nejlépe někde u terminálu,“ píše se v inzerátu.

Organizační výbor před podobnými „kaufy“ logicky varuje. „Nákup vstupenek mimo oficiální prodejní místa je hodně rizikový. V případě takto zakoupených vstupenek negarantuje organizační výbor fanouškům vstup do arén,“ upozornila Štěrbová.

Pořadatelé MS tvrdí, že pravost vstupenek lze ověřit prostřednictvím ochranných prvků – jejich specifikaci však vzhledem k ochraně originálních vstupenek zveřejňovat nechtějí. „Vzniklou situaci monitorujeme a upozorňujeme fanoušky, že každá vstupenka je identifikovatelná, a také existuje možnost ji zablokovat,“ varovala bezpečnostní ředitelka Veronika Fáberová.

Lístky se začaly prodávat v úterý. Provázely to zmatky:

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze