Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Překupníci vstupenek dostali pokuty

28 2004
Praha - Na probíhajícím hokejovém šampionátu se snaží vydělat mnoho podvodníků. "Zatím se podařilo dopadnout jednoho muže, který prodal falešné vstupenky. Ale těch, co slibovali zařídit ubytování a vylákali z fanoušků peníze, je zcela jistě víc," tvrdí koordinátor pořádkových sil Lotyšska Andrej Vilks.

Včera došlo i na šmelináře, na které si přímo před Sazka Arenou došlápli inspektoři České obchodní inspekce. Ti tvrdí, že překupníci překračují zákon, a podnikli na ně razii. Šlo vůbec o první podobný zátah v zemi.

Policisté totiž doposud tvrdili, že zakročit nemohou. "Je to totéž, jako když má sousedka slepici a já ne. Pokud od ní chci vejce a ona mi je prodá třikrát dráž než v obchodě, neznamená to, že jsme spáchaly trestný čin," vysvětlovala policejní mluvčí Eva Miklíková.

Překupníci přesto porušují zákon na ochranu spotřebitelů. "Výrobky a služby musí podnikatel poskytovat za ceny sjednané v souladu s cenovými předpisy. Jestliže někdo prodává lístek za dva tisíce, když je na něm napsáno 490, porušuje zákon," vysvětlila mluvčí obchodní inspekce Miloslava Fléglová.

Zátah pokračuje, ale už teď inspektoři rozdali řadu pokut. "Pokud prodali jen pár lístků, může to být částka do pěti tisíc korun. Pokud jedou ve velkém, hrozí jim až milionová pokuta," uvedla mluvčí.

Jak je možné, že se někdo dostal k lístkům ve velkém, když si každý mohl pořídit nanejvýš pět vstupenek na zápas, a ještě se na řadu lidí nedostalo? To nikdo vysvětlit nedokáže. Sazka tvrdí, že prodejní terminály nikdo ošidit nemohl.

"Kdyby se někde v zemi velkým tempem prodávaly vstupenky tak, že by zmizelo během chvíle třeba 300 lístků na utkání, zakročili bychom. Ale nestalo se to," tvrdí mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Kolik vstupenek šlo vlastně do volného prodeje a zda se lístky k překupníkům nedostaly jinak, je těžké zjistit. "Dali jsme do prodeje to, co nám nechal hokejový svaz," říká Zikmund. "Přesně to nevím, ale šlo zhruba o 9,5 až 10 tisíc lístků na zápas," řekl Zbyněk Kusý, šéf organizačního výboru hokejového svazu.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze