Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přenosy nebudou rušit stojící fanoušci

23 2004
Praha - Hlavní problém, který v Sazka Areně ztrpčoval život kameramanům České televize a kazil dojem diváků u obrazovek, byl vyřešen. Vedení haly a zástupci organizačního výboru hokejového šampionátu a České televize se na páteční schůzce dohodli na instalaci podesty pod hlavní kameru tak, aby záběry nerušili stojící či procházející diváci.

"Dohodli jsme se na všech pozicích kamer a velmi si vážíme ochoty kolegů z organizačního výboru přistoupit na naše požadavky. Prioritou při všech jednáních České televize v rámci příprav šampionátu bylo a je zajištění maximální kvality přenosů hokejových utkání k plné spokojenosti diváků," uvedl mluvčí ČT Martin Krafl v písemném prohlášení.

Pracovníci veřejnoprávní stanice si již po přenosech z finálových zápasů extraligy mezi pražskou Slavií a Zlínem stěžovali, že se do záběrů dostávají vstávající fanoušci, a požadovali zvýšení úrovně postavení hlavní kamery zhruba o devadesát centimetrů. Až do pátku jim nebylo vyhověno, středečnímu pokusu o instalaci podstavce pod kameru zabránila ochranka.

ČT proto varovala, že bez podstavce pod hlavní kamerou nebude schopna ručit za kvalitu přenosu, který bude vysílán v 67 zemích světa.

Při čtvrteční generálce českých hokejistů s Kanadou reagovala na vzniklou situaci titulky, v nichž vysvětlovala, že její požadavky nebyly organizačním výborem MS akceptovány a tudíž kvalitu záběrů nemůže v plné výši ovlivnit. Již během dneška by měly být všechny podmínky upraveny tak, aby kvalita sobotního přímého přenosu z duelu českých hokejistů s Lotyšskem byla stoprocentně zajištěna.

Kvůli vyššímu postavení hlavní kamery však hokejový svaz musel vykoupit místa v klubovém patře, jejichž majitelé měli pojednou televizní technikou zakrytý výhled.

Jedná se údajně zhruba o dvacet sedaček a finanční kompenzace se podle šéfa organizačního výboru Zbyňka Kusého pohybuje v řádech milionů korun.

Jednání předcházela ve čtvrtek ostrá mediální slovní přestřelka mezi Kusým a šéfredaktorem sportovní redakce České televize Otakarem Černým, jemuž měl předseda organizačního výboru podle dnešního Sportu dokonce následně odejmout akreditaci na mistrovství světa. "Pan Černý má svoji akreditaci k dispozici," ujistil Krafl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze