Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přerovským Zubrům zbývá k postupu do první ligy poslední krok

Přerovský útočník Petr Sakrajda v šanci před vsetínskou brankou. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

10 2015
Před startem hokejové kvalifikace o postup do první ligy zkušený útočník Přerova Petr Sakrajda prohlásil: „V žádném případě cesta nekončí! My jsme si dali cíl postoupit do první ligy a ten jsme ještě nesplnili. Snažíme se o to tři roky.“

V pátek mohou Zubři snažení úspěšně završit. Jsou tak blízko! Pokud porazí doma Sokolov, stačí i za dva body, bude páteční noc v Přerově dlouhá. Město žije hokejem, krásný stadion pro tři tisíce lidí je pravidelně vyprodaný, klub na první ligu připravený.

„Atmosféra je fantastická, zázemí je také bez problémů,“ přikyvuje Sakrajda.

Zbývá udělat poslední krok. „Zápas bude vrcholem sezony. Musíme v něm všichni podat naprosté maximum,“ burcuje mužstvo na klubovém webu trenér Daniel Faltýnek, aniž by musel.

Jeho svěřenci si uvědomují, oč hrají. Třeba aby se hokejem mohli živit zcela. „Až 80 procent týmu chodí ještě do práce,“ podotýká Sakrajda. Přerov uhrál ve skupině po třech kolech dvě vítězství, ve středu vyhrál 6:3 v Táboře, prohrál jedinkrát. Na ledě dnešního soupeře.

„Byl v tom předchozím zápase nabruslený, ale bylo to také způsobeno tím, že ve třetí třetině jsme hráli věčně v oslabení, což Sokolov zužitkoval,“ připomenul útočník Vlastimil Dostálek. „Myslím si, že pokud budeme hrát svoji hru a každý si bude všechno plnit na sto procent, tak doma vyhrajeme.“

A party by pak mohla propuknout naplno. „Fanouškům znovu patří poděkování za to, že za námi přijeli i do Tábora. Všichni věříme, že jim uděláme největší radost a postoupíme,“ přeje si Dostálek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze