Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový Přerov se paktuje s Chomutovem. Má mu vychovat talenty

Vlastimil Dostálek z Přerova v akci (vlevo) | foto: Jiří Miklas

3 2015
Nového spojence získal přerovský hokejový klub. Prvoligoví Zubři si budou pomáhat s extraligovými chomutovskými Piráty. Partnerství napříč republikou má hlavně pomoct mládeži. Zároveň také Hanáci získali Milana Řehoře, který má pomoct vyřešit potíže v brance prvního týmu.

Ačkoliv v Olomouckém kraji fungují čtyři hokejové kluby s prvním týmem na profesionální úrovni, nedokážou spolu najít společnou řeč. Spíš než partneři se vidí Šumperk, Prostějov, Olomouc a Přerov jako rivalové. Spojence hledají všude jinde. V případě Zubrů i v dalekém Chomutově, který patří v mládežnickém hokeji ke špičce.

Ostatně třikrát v posledních čtyřech letech získali jeho junioři extraligový titul. „Přínos vidíme v tom, že Přerov se díky nové smlouvě posouvá v regionální hierarchii mládežnického hokeje na přední místo pomyslného žebříčku. Bude to pro naše trenéry nová zkušenost, která je určitě v trenérské práci posune dál. Na spolupráci s Chomutovem se moc těšíme,“ řekl webu Zubrů manažer mládeže Radomír Kužílek.

Přerovský klub má letos jedinou mládežnickou extraligu, mezi elitou působí mladší dorostenci. Společným cílem nových partnerů je tak záchrana. „Přejeme si, aby se nadále na přerovském ledě udržela. Hodláme finančně a metodicky podporovat výchovu mladých hráčů. Navíc chceme, aby se v Přerově vytvořilo malé centrum, kam budou přicházet hráči z regionu s určitým talentem a tito hráči pak případně mohou odejít i k nám,“ vysvětlil sportovní manažer Pirátů Chomutov Jaroslav Liška.

Snad na stvrzení nové spolupráce přišel v uplynulém týdnu z Chomutova do Přerova brankář Milan Řehoř. Jeho úkolem je vyřešit kvůli ukončení kariéry Martina Vojtka a klubovým povinnostem Juraje Šimbocha ve Frýdku-Místku místo prvního muže s maskou.

„Seběhlo se to asi před čtrnácti dny, kdy mi agent volal, že Přerov projevil zájem o mé služby. Protože mi končilo hostování v Mladé Boleslavi, tak se to řešilo s Chomutovem, kterému patřím, a dopadlo to tak, že jsem tady,“ prohlásil gólman.

V sezoně odchytal jediný extraligový zápas za Boleslav, v souboji se Zlínem udržel nulu. Včera v domácím duelu s Mostem nebyl ani v nominaci Přerova, což ale Zubrům nevadilo. S Klimešem v kleci neinkasovali a vyhráli 4:0.Najdete na iDNES.czmobilní verze