Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přesilovka pět na tři? To musí být gól, mrzelo Růžičku po zápase s Finy

Vladimír Růžička | foto: ČTK

21 2008
Dohromady jedenadvacet dvouminutových trestů a pět přesilovkových gólů. V posledním vystoupení českého týmu na turnaji Channel One v Moskvě se rozhodovalo v přesilových hrách. "Měli jsme strašně moc vyloučených, hráče to pak stojí hodně sil. Finové zahrávali přesilovky lépe," řekl po utkání kouč českých hokejistů Vladimír Růžička.

Právě nedisciplinovanost byla podle Růžičky jednou z hlavních příčin porážky. Čeští hráči putovali hned v deseti případech na trestnou lavici, Leoš Čermák si navíc vysloužil desetiminutový trest.

"Zápas se rozhodoval ve třetí třetině, kdy jsme hráli skoro dvě minuty přesilovku pět na tři, ale gól jsme nedali."

"Hráli jsme špatně, prohrávali 0:2. Pak jsme se sice dostali zpátky do hry, ale poté jsme dostali další gól na 2:3, stejně jako s Ruskem. Bylo to po chybě, když jsme neobsadili hráče," řekl Růžička.

Z druhé dvojnásobné početní výhody mohli Češi ve třetí třetině srovnat na 3:3. "Taková přesilovka prostě musí mít gól. Tam se ten zápas lámal. A oni nám hned nato dali gól na 4:2," připomněl Růžička.

Křest ohněm si prožil brankář Alexander Salák, i přes pět inkasovaných branek několika dalším gólům zabránil a předvedl velice solidní výkon.

"Hodně těžká premiéra. Musel tam chytat neustále v oslabení, když jsme byli ve třech, nebo ve čtyřech. Na to, že chytal první zápas, tak to bylo dobrý," pochválil Růžička mladého brankáře.

Hráče i přes porážku pochválil za vystoupení na turnaji, co se přístupu k zápasům týče. "Stejně musím hráčům za tu obrovskou bojovnost v průběhu celého turnaje poděkovat," řekl Růžička. Připomněl však také náročnost podobného klání. "Ta tři utkání takhle ve čtyřech dnech jsou strašně náročná a nemusí to pokaždé vyjít. Na druhou stranu nám to u některých hráčů ukáže, jak na tom jsou," prohlásil Růžička.

Finský kouč Jukka Jalonen si pochvaloval především způsob, jakým jeho svěřenci zvládli poslední dějství, do něhož vstupovali při těsném vedení 3:2, a zároveň poté, co nechali soupeře, aby se dostal do tempa. "Jsem spokojený hlavně s hrou ve třetí třetině, kdy jsme se vyvarovali zbytečných vyloučení a faulů, jichž jsme se dopustili v druhé části," prohlásil Jalonen.

Vystoupení jeho týmu na druhém podniku série Euro Hockey Tour ho potěšilo.

"Celkově jsem s turnajem spokojený. Skončili jsme druzí, vyzkoušeli několik hráčů a celkem tak pět nebo šest členů tohoto kádru by se mohlo objevit na mistrovství světa v příštím roce," nastínil Jalonen.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze