Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prešov rozpustil hokejové mužstvo

8 2001
P r e š o v - Vedení Prešova, který je ve druhé nejvyšší slovenské hokejové lize na třetím místě, rozpustilo tři kola před koncem soutěže kádr. Okamžitou výpověď dostalo čtrnáct hráčů, mimo jiné bývalí reprezentační útočníci René Pucher a Igor Liba. Důvodem je zklamání představitelů týmu ze dvou porážek za sebou, kterými se klub připravil o šanci postoupit do extraligy.

"Ve středu jsme dali okamžitou výpověď hokejistům, kteří nemají právo dál u nás působit. Je to pro mě obrovské zklamání, všichni byli a jsou nějak s Prešovem svázáni," řekl prezident klubu Miroslav Cina. Trenér Ján Šterbák, bývalý kouč slovenské reprezentace, u mužstva zůstává.

"Klub vůči všem hokejistům plnil závazky včas. Hráči neplnili své povinnosti, v tomto směru máme čisté svědomí. Hokej je pro mě komerční činnost a proto jsme rozhodli o jejich odchodu," dodal funkcionář.

V mužstvu zůstalo jen pět hráčů, z toho dva junioři. Prešov čekají ještě zápasy s Topoĺčany a Žilinou. "Ligu dohrajeme s juniorským družstvem, které již ve své kategorii postoupilo do vyšší soutěže. Kluci si dvakrát zahrají veliký hokej. Pro mnohé bude šestitisícové hlediště v Žilině zážitkem na celý život," řekl Cina.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze