Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přestup musel schválit gubernátor

10 2004
Moskva - Koncem září začal Konstantin Potapov, šéf hokejového Omsku, přemýšlet: Co kdybychom zkusili získat Jaromíra Jágra? Zhruba za měsíc a půl se nápad stal skutkem. Velký přestup české hvězdy na ruskou Sibiř je na světě. Co vše mu předcházelo? A co Jágra v Omsku po pátečním příletu čeká?

O tom všem Potapov vyprávěl v úterním rozhovoru pro list Izvestija. Přestup se nezrodil tak, že by Potapov na Jágra ukázal a ihned začala jednání. Hokejový šéf musel žádat o svolení ještě mocnějšího bossa.

"Prosil jsem o souhlas k Jágrově přestupu omského gubernátora Poležajeva," líčil Potapov, jak musel oslovit nejvyššího představitele celé oblasti, který je však velkým fanouškem i spoluvlastníkem klubu. "Teprve když on řekl dobrá, začali jsme v říjnu jednat."

Jaká byla hlavní Jágrova podmínka přestupu? Podle Potapova luxusní bydlení.
"Přál si co největší komfort. Dohodli jsme se, že nejdřív bude ubytován na klubové báze, která je na dobré úrovni. Posléze mu dáme vybrat z několika bytů."

Ruskem šly původně zprávy, že Jágr přistoupí pouze na kontrakt v Moskvě či Petrohradu, protože se mu nebude chtít do neznáma. Omský hokejový šéf však tvrdí, že v tomhle problém nebyl.

"Zdálo se mi naopak, že Jágrovi připadalo zajímavé hrát za klub, kde pracoval zesnulý trenér Ivan Hlinka a nastupovali v něm jeho kladenští parťáci Patera s Procházkou. A také se mu líbilo, že u nás působí jeho další dobrý známý - Jaroslav Bednář."

Potapov byl v pátek na zápase Kladna s Libercem, v němž se útočník loučil s českou extraligou. Jágr ho údajně svým výkonem znovu ubezpečil, jak správnou volbu udělal, a v sobotu byly doladěny poslední detaily smlouvy.

Prezident klubu je však nechtěl komentovat. Nepotvrdil ani nevyvrátil mínění, že jeden z nejbohatších hokejistů světa si vydělá v Omsku za sezonu 1,8 milionu dolarů čili asi 45 milionů korun.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze