Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prezident Havel přijal hokejové šampiony

15 2001
Praha - Členy české hokejové reprezentace, která v neděli potřetí v řadě vybojovala titul mistrů světa, přijal v úterý na Pražském hradě prezident Václav Havel. Hráčům poděkoval za výbornou reprezentaci České republiky ve světě a na oplátku od nich dostal reprezentační dres s číslem 18 a jménem Havel. "Bylo to skvělé. Společnost, národ, jak víte, to pozorně sledovala a velice to finálové vítězství oslavovala. V některých místech až příliš bouřlivě," řekl hokejistům prezident. Doplnil, že on sám pozdě večer navštívil pražské Staroměstské náměstí, kde předtím několik tisíc lidí sledovalo finálový zápas s Finskem na velkoplošných obrazovkách.

"Musím říct, že jsem tam nebyl svědkem jediného projevu násilí či opilosti," poznamenal Havel. Viděl prý hlavně spontánní veselí a radost občanů. Prezident poznamenal, že by byl rád, kdyby občané měli důvod a dokázali se radovat i z jiných věcí.

"Byl bych rád, kdyby naše země dávala mimo hokeje i další důvody k radosti z toho, že jsme Češi," uzavřel Havel, který si pak se všemi hráči potřásl pravicí a nabídl jim šampaňské. Za hokejisty poděkoval předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut.

Prezident Václav Havel se nechal zvěčnit ve společnosti českých hokejistů, mistrů světa.

Čeští hokejisté věnovali hlavě státu dres s číslem 18 a jmenovkou Havel.

Prezident Václav Havel poblahopřál i kouči české hokejové reprezentace Josefu Augustovi.

Václav Havel si připil na další úspěchy s českými hokejisty. V pozadí zleva David Moravec, Martin Procházka a Radek Dvořák.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze