Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Při gólu jsem chyboval, přiznal Hronek

28 2001
Pardubice - S gólmanem Lukášem Hronkem se počítalo jako s jedničkou do branky českých juniorských reprezentantů na mistrovství světa. Před prvním utkáním však přišla nečekaná zpráva: "Hronka postihla viróza, chytat bude Fikrt." Prohru spoluhráčů musel protrpět na tribuně. Nemoc však rychle ustoupila a proti Slovensku již nastoupil. Druhé prohře však nezabránil: "Trápíme se v koncovce. Celou dobu jsem však věřil, že to tam padne," říká gólman, který odchytal čtrnáct extraligových zápasů za Slavii s úspěšností 92,23 procent.Další ohlasy ze zápasu

Start do utkání se Slovenskem mu vyšel. Po několika minutách se na něj řítil osamocený Pohanka. Český gólman přízemní střelu rozklekem vyrazil. "Ten zákrok mi moc pomohl. V takovém zápase, kdy na vás jde málo střel, to je potřeba."

V utkání chyboval jen jednou. Bohužel za to platil jeho tým prohrou. Kopecký vystřelil zpoza obránce od modré a puk se prodral až do sítě. "Dá se říct, že to byla moje chyba. Neměl jsem dobrý výhled a puk mi propadl mezi lapačkou a betonem."

To, že proti Slovensku nastoupí nikdo nečekal. Ještě po dopoledním tréninku tvrdil trenér Holík, že chytat bude Fikrt nebo Šulan. Poté ale přišla novinka, že Šulan se zranil a naopak Hronek je zdravý.

"Momentálně je můj zdravotní stav stoprocentní. Žádné problémy už nemám. Těžko říct, zda jsem byl překvapený. To musí každý hráč čekat. Prostě trenéři tak rozhodli."

Ze své klece viděl útočníky soupeře většinou jen z dálky a musel sledovat, jak hráči jeho týmu marně dobývají branku soupeře. "Příští zápas bude jiný. Jednou to přijít musí. Chce to pouze trpělivost a štěstí v koncovce. Musíme rychle rozhodnout a nemyslet na to, že můžeme prohrát."

Jeho protějšek, slovenský gólman Budaj, podal znamenitý výkon. "Trochu ho znám. Kluci, co hrají v Kanadě o něm mluvili v samých superlativech. Že je rychlý a schopný."

Tvrdí, že za obranou juniorských reprezentantů se mu chytá stejně dobře jako za beky extraligové Slavie. V prvním utkání to tak nebylo, to byl v brance Fikrt a defenziva nešlapala spolehlivě. Tentokrát fungovala podle Hronka dobře. "Byl jsem s hrou obrany spokojen. Ve Slavii jsou sice kluci o něco zkušenější, ale dnes to nebylo znát. Žádné individuální chyby nedělali."

Pardubičtí diváci hnali juniorské reprezentanty neúnavným povzbuzováním vpřed. "Diváci byli skvělí. To jsem snad ještě nezažil. Dvakrát škoda, že jsme nevyhráli," dodal zklamaně Lukáš Hronek.   

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze