Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Příběh Salfického: smolař, hrdina, oslava v sombreru

Dušan Salfický je oporou hokejistů Ústí nad Labem | foto: Martin Adamec, MAFRA

27 2008
Bylo dávno po zápase, ale Dušan Salfický pořád zůstával na ledě a křepčil s fanoušky. Tak dlouho, až vyprovokoval návrat svých spoluhráčů do arény. Kustod mu podal sombrero a všichni společně si pak ještě chvíli užívali oslavu výhry 3:2 po nájezdech nad Brnem.

Lvi zvýšili náskok před sokem v čele 1. hokejové ligy na 2 body.

Zdálo se, že Salfický bude smutným hrdinou zápasu. V 57. minutě neudržel Zubíčkovu střelu a Brno srovnalo na 2:2.

"Měl jsem ji vyrážet ramenem a ne zkoušet chytat. Lapačkou jsem si puk srazil do brány," vinil se Salfický z obdržené branky, která zápas poslala do prodloužení.

Když zazněla poslední siréna, zlostně praštil hokejkou do ledu. "Byl jsem naštvaný, slušně řečeno. Sahali jsme po třech bodech a najednou to bylo 2:2," litoval.

O to víc toužil pomoct týmu k druhému bodu. A povedlo se v samostatných nájezdech. Zatímco Špirko a Čaloun skórovali, Salfický chytil penalty Houdkovi i Brabencovi.

Ze smolaře se stal hrdina!

"Chtěl jsem to aspoň takhle klukům vrátit. Měl jsem radost, ale byla o bod menší. Měli jsme na výhru, takový gól zamrzí."

Pozápasové oslavy si ale užíval naplno, i přes frustraci z pokaženého zákroku.

"Někde uvnitř by to bylo ještě radostnější, kdybychom vyhráli za 3 body. Sombrero? U kamarádů, co tady mají hospůdku, viselo na zdi. Hecoval jsem je, že když vyhrajeme, tak s ním vyjedu na led. Vzali mě za slovo a poslali ho na stadion. Tak ho teď musím mít na hlavě při oslavách vítězství. Asi se z toho stane tradice."

O postupu se v Ústí mluvilo před sezonou jen tiše. I po sérii deseti prvoligových výher v řadě? "Můžeme si teď víc věřit, ale mluvit o postupu jako o jasném cíli, to pořád nejde," uvědomuje si Salfický.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze