Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Příchod Meszároše do Tampy si jedna z největších hvězd NHL pochvaluje

Andrej Meszároš | foto: Martin KorbášiDNES.cz

30 2008
Bratislava (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Když se novináři dotázali útočníka Vincenta Lecavaliera, jak se mu v minulosti hrálo proti obránci Andreji Meszárošovi, objevil se v jeho tváři šibalský úsměv: "Bylo těžké se proti němu prosadit. Je to velký a silný hráč, který to navíc umí s pukem," pochvaluje si kapitán Tampy Bay letní posilu do obranných řad.

Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant byl v srpnu vyměněn z Ottawy do Tampy Bay za českého beka Filipa Kubu a mladíka Alexandra Picarda společně s první volbou na draftu.

Organizace Lightning přes léto doznala řady změn. Má jiného majitele, trenéra a také spoustu hráčů. Meszároš je jen jedním z mnoha.

Z nově příchozích tváří je však společně s mladíkem Stevenem Stamkosem pod největší tíhou očekávání. Přestože je mu pouze dvaadvacet let, je rovnou pasován do role nejzkušenějšího beka Tampy.

"Svoji hru nemusím nijak měnit. Očekávání jsou velká, je to pro mě nová výzva, ale těším se na to. Budu hrát přesilovky, ale i oslabení. Co mi řekne trenér, to budu plnit," uvedl celkově 23. hráč na draftu 2004, jenž přivítal šanci představit se také divákům ve své rodné vlasti.

"Rodina a kamarádi budou na zápase. Je to pro nás něco nového, Slovan si může porovnat své kvality, nikdy neměli takovou šanci jako dnes," řekl rodák z Povážské Bystrice.

"Ale je škoda, že to celé nebude trvat dýl, docela mě to mrzí," pokračoval autor 110 kanadských bodů z 224 duelů v dresu Senators.

Hokeji se věnuje i jeho otec. "Táta trénuje dlouhé roky (slovenský prvoligový tým z Povážské Bystrice - pozn. aut.) a kdysi vedl i mě. Jsem rád, že jsem stihl jeho zápas. Sice prohrávali, ale jsem rád, že jsem ho hlavně viděl. Byla tam i sestra, znova je uvidím až za pár měsíců," posteskl si.

Působení v Tampě Bay mu však nově na rozdíl od Ottawy zpříjemní přítomnost českých hokejistů Václava Prospala, Radima Vrbaty a případně také Davida Kočího. Největší radost mu ale činí talentovaný krajan Vladimír Mihálik.

Prešovský rodák svými výkony zaujal trenéra Barry Melrose, který v úvodu sezony potřebuje zalepit mezeru v obraně na úkor zraněné opory Paula Rangera. "Zlepšuje se každým zápasem," pochvaloval si Melrose výkony Mihálika.Najdete na iDNES.czmobilní verze