Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přijď! Budeš lídrem týmu i hvězdou ligy, slyšel Jágr od manažera Omsku

Jaromír Jágr | foto: Profimedia.cz

7 2008
Trávil dny i noci na telefonu, jak si to žádaly dohady o budoucnosti hokejového útočníka Jaromíra Jágra a časové posuny v sibiřském Omsku i americkém New Yorku na druhé straně světa. "Jednání probíhala určitou dobu, oficiálně začala okamžitě potom, kdy se Jarda stal v NHL volným hráčem," popisoval hokejový agent Jaroslav Zídek.

Plno práce měl tedy od 1. července.

"Intenzitu jednání jsme zdvojnásobili, ztrojnásobili. Jarda hrál před čtyřmi lety v Omsku, měl vynikající sezonu, byl lídrem, vyhrál Super Six, fanoušci ho tam za každou cenu chtěli vidět," dodává Zídek.

Rusové o Jágra stáli hodně, že?
Jednáními byl pověřen Anatolij Bardin, generální manažer. To je motor, hybná páka. Měl obrovský zájem, aby se tam Jarda objevil.

Vždyť lidé z Omsku byli za Jágrem a lidmi z Rangers také v New Yorku, na – dejme tomu – přátelském rozhovoru, neboť Jágr byl do konce června pod smlouvou v Rangers.
Byly to hodně přátelské rozhovory. Šlo o dvě věci: projednávala se budoucnost hráče Čerepanova a víte, že sezona začne zápasy Rangers a Tampy v Praze. Dostali nabídku sehrát zápas, případně mít v Omsku kemp.

Ruské kluby jsou velmi štědré. Hrají podle vás v Jágrově odchodu do Omsku roli také peníze?
Tak bych to neviděl. Jarda je hráč, který chce rozhodovat, musí být lídr. A když je opravdu pod velkým tlakem, hraje skvěle. Generální manažer mu jasně řekl: Přijdeš, budeš nejen lídrem týmu, ale hvězdou celé rodící se Kontinentální ligy.

Je pravda, že si Jágr vydělá asi 105 milionů korun za rok?
Neřeknu. Nikdo to nebude komentovat. Ani já.

Čím kromě peněz jej Omsk láká? Autem s řidičem, bytem?
Když máte takovou hvězdu, servis je suprový. Ten už Jarda zažil před čtyřmi lety. Začíná už na letišti. Je srovnatelný s NHL, vlastně jedno a totéž, i když v jiném balení.

Bude Jágr znovu bydlet v moderním bytě na Leninově třídě číslo 50?
Myslím, že by chtěl, ale otázka je, jestli je byt volný.Najdete na iDNES.czmobilní verze