Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přijeďte nás povzbudit, prosí hokejisté

27 2001
Norimberk - (Původní zpravodajství redaktora iDNES) - V sobotu to vypukne. Hokejová reprezentace se vrhne do bojů 65. světového šampionátu, v Norimberku ji čeká duel s Běloruskem. Bude to zlomové utkání a mnoho napoví, opakuje kouč obhájců titulu Josef Augusta. I sami hráči tuší, že půjde o hodně. Úspěch znovu přivane pohodu, dobré rozpoložení v šatně. A proto prosí fanoušky: Přijeďte. "Byli bychom strašně rádi, kdybyste nás podpořili. Doufáme, že vám splníme vaše přání, jak by to mělo dopadnout," mluví za všechny útočník Martin Ručinský. Vstupenky na sobotní duel ještě jsou, stejně jako na úterní zápas se Švýcarskem.

"Všichni bychom si přáli vaši podporu. Pamatujeme, jak to bylo krásné ve Vídni, naši fanoušci nás vždycky ženou dopředu," přidává se Viktor Ujčík.

Sportovní příznivci mají navíc možnost po dlouhé době vidět vrcholový hokej na vlastní oči, takhle blízko českých hranic se naposledy hrálo ve Vídni v roce 1996. Vždyť Norimberk je z Prahy pouhé čtyři a půl hodiny pohodové jízdy autem, asi 300 kilometrů. Ještě lépe jsou na tom fanoušci u německých hranic, ti by to měli zvládnout za dvě hodiny.

"Je to opravdu jedinečná šance podívat se na šampionát," dodává David Výborný. "Je to fakt blízko. Příští rok je to ve Švédsku a kdo ví, jestli se potom vůbec mistrovství uskuteční v Praze." I když si všichni uvědomují, že to nemusí být pro každého z ekonomického hlediska zrovna lehce dostupné, doufají, že pár skalních fandů přijede. "Není to jednoduché dojet sem a ještě si koupit lístek. Ale budeme šťastní za každého fanouška," říká Ručinský.

A co vzkazuje fanouškům olympijský šampion z Nagana a mistr světa z Lillehammeru Martin Ručinský?
"Chtěl bych všechny příznivce u nás pozdravit. Budeme všichni hrozně rádi, když nás přijedete podpořit. Víme moc dobře, že to není jednoduché jet takovou dálku a koupit si lístek. Přesto budeme hrozně štastní za každého člověka. Doufám, že předvedeme pěkný hokej a splníme vaše tajná přání, jak to má dopadnout. Moc vás zdravím."

A jak sehnat lístky?
Vstupenky si mohou zájemci objednat buď na telefonní lince 049/1805150517, prostřednictvím internetu na stránce www.ticketonline.de, nebo zakoupit přímo v pokladnách na stadiónu v Norimberku. Podle čerstvých zpráv jsou ještě lístky na sobotní zápas s Běloruskem i úterní se Švýcarskem. Nedělní duel s domácími Němci v Kolíně je už vyprodaný.

A jak se do Norimberka dostat?
Z hraničního přechodu Rozvadov pojedete směrem na Norimberk. Napojíte se na dálnici A6 a ta vás dovede až do Norimberka. Z dálnice sjedete na sjezdu označeném "Messe-Stadion" a pojedete stále směrem na Messe-Stadion. Na velké světelné křižovatce se potom směry dělí, vy pojedete doprava, je tam značka "Arena". Parkovišť je kolem stadionu dostatek. Z Prahy je to kolem 300 kilometrů. Více informací můžete najít na internetové adrese www.Arena-Nuernberg.de

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze