Přijeďte nás povzbudit, prosí hokejisté

27 2001
Norimberk - (Původní zpravodajství redaktora iDNES) - V sobotu to vypukne. Hokejová reprezentace se vrhne do bojů 65. světového šampionátu, v Norimberku ji čeká duel s Běloruskem. Bude to zlomové utkání a mnoho napoví, opakuje kouč obhájců titulu Josef Augusta. I sami hráči tuší, že půjde o hodně. Úspěch znovu přivane pohodu, dobré rozpoložení v šatně. A proto prosí fanoušky: Přijeďte. "Byli bychom strašně rádi, kdybyste nás podpořili. Doufáme, že vám splníme vaše přání, jak by to mělo dopadnout," mluví za všechny útočník Martin Ručinský. Vstupenky na sobotní duel ještě jsou, stejně jako na úterní zápas se Švýcarskem.

"Všichni bychom si přáli vaši podporu. Pamatujeme, jak to bylo krásné ve Vídni, naši fanoušci nás vždycky ženou dopředu," přidává se Viktor Ujčík.

Sportovní příznivci mají navíc možnost po dlouhé době vidět vrcholový hokej na vlastní oči, takhle blízko českých hranic se naposledy hrálo ve Vídni v roce 1996. Vždyť Norimberk je z Prahy pouhé čtyři a půl hodiny pohodové jízdy autem, asi 300 kilometrů. Ještě lépe jsou na tom fanoušci u německých hranic, ti by to měli zvládnout za dvě hodiny.

"Je to opravdu jedinečná šance podívat se na šampionát," dodává David Výborný. "Je to fakt blízko. Příští rok je to ve Švédsku a kdo ví, jestli se potom vůbec mistrovství uskuteční v Praze." I když si všichni uvědomují, že to nemusí být pro každého z ekonomického hlediska zrovna lehce dostupné, doufají, že pár skalních fandů přijede. "Není to jednoduché dojet sem a ještě si koupit lístek. Ale budeme šťastní za každého fanouška," říká Ručinský.

A co vzkazuje fanouškům olympijský šampion z Nagana a mistr světa z Lillehammeru Martin Ručinský?
"Chtěl bych všechny příznivce u nás pozdravit. Budeme všichni hrozně rádi, když nás přijedete podpořit. Víme moc dobře, že to není jednoduché jet takovou dálku a koupit si lístek. Přesto budeme hrozně štastní za každého člověka. Doufám, že předvedeme pěkný hokej a splníme vaše tajná přání, jak to má dopadnout. Moc vás zdravím."

A jak sehnat lístky?
Vstupenky si mohou zájemci objednat buď na telefonní lince 049/1805150517, prostřednictvím internetu na stránce www.ticketonline.de, nebo zakoupit přímo v pokladnách na stadiónu v Norimberku. Podle čerstvých zpráv jsou ještě lístky na sobotní zápas s Běloruskem i úterní se Švýcarskem. Nedělní duel s domácími Němci v Kolíně je už vyprodaný.

A jak se do Norimberka dostat?
Z hraničního přechodu Rozvadov pojedete směrem na Norimberk. Napojíte se na dálnici A6 a ta vás dovede až do Norimberka. Z dálnice sjedete na sjezdu označeném "Messe-Stadion" a pojedete stále směrem na Messe-Stadion. Na velké světelné křižovatce se potom směry dělí, vy pojedete doprava, je tam značka "Arena". Parkovišť je kolem stadionu dostatek. Z Prahy je to kolem 300 kilometrů. Více informací můžete najít na internetové adrese www.Arena-Nuernberg.de

Autor:


Nejčtenější

Gulaš o šarvátce se Zámorským: Mezi nohy se hokejkou píchat nenechám

Oskars Cibulskis z Hradce Králové (vpravo) a Milan Gulaš z Plzně v souboji

Mezi pěticí hráčů určených na samostatné nájezdy by stoprocentně nechyběl. Jenže kapitán plzeňských...

ZVOLNĚNÍ: Kde vládnou „žoldáci“ a kdo v extralize věří odchovancům

Juraj Bezúch z Hradce Králové (vlevo) se snaží přelstít brankáře Chomutova...

Vsaďte se, že minimálně jednou tenhle bohulibý vzkaz přiletěl i z vašeho oblíbeného klubu: „Větší...Laine se natrápil na Mrázkovi. Chytal fantasticky, chválili spoluhráči

Brankář Caroliny Petr Mrázek v diskusi s Patrikem Lainem z Winnipegu.

VIDEO Byl to zápas brankářů. Jak Petr Mrázek z Caroliny, tak Laurent Brossoit z Winnipegu drželi čisté...

Měním si pozici, oznámil vousáč Růžičkovi. A byl hvězdou zápasu

Jan Stránský z Chomutova slaví vstřelený gól.

Troufalost? Hokejový útočník Jan Stránský postavil chomutovského trenéra Vladimíra Růžičku před...

Plekanec v jubilejním 1 000. zápase skóroval a podpořil vysokou výhru

SUVENÝR. Tomáš Plekanec z Montrealu odehrál tisící duel v NHL. Puk sympaticky...

VIDEO Jako jedenáctý Čech v historii NHL v pondělí odehrál své tisící představení ve slavné soutěži...

Další z rubriky

Odměnou za péči je pro maséra zlato


Ostrava O tom, kteří hráči budou v reprezentaci, rozhodují trenéři. Maséry si vybírají samotní hráči. Tak...

Kanada tuší, že na mistry nestačí


Praha Těžko tomu uvěřit. Kanada, země, kde vznikl hokej, přiznává, že své hře už nevládne.´"Bez...

Stříbrní Finové se vrátili domů v tichosti


Helsinky Finští hokejisté se z mistrovství světa v Německu vrátili do vlasti se stříbrnými medailemi, ale...

Najdete na iDNES.cz