Přikryl: Zápas jsme ztratili kvůli chybám

8 2003
Praha - Od chvíle, kdy proti sobě stáli na ledě jako rivalové, uběhlo teprve pár desítek vteřin, ale sparťanský gólman Petr Přikryl a jeho pardubický protějšek Adam Svoboda si mezi šatnami družně povídali, jako by se potkali dva přátelé na ulici. „Jsme kamarádi, prošli jsme spolu všechny mládežnické výběry. Adam je gólman, kterého mám opravdu rád,“ řekl Přikryl po utkání, které skončilo 3:3. Jen ale zamířil Přikryl do šatny, úsměv mu z tváře rychle zmizel. Převládalo zklamání ze zápasu. Výhra, které byla Sparta blízko, se v závěru zápasu rozplynula. Stačilo tak málo... Po zápase s Pardubicemi plály emoce Přehled 37. kola

Během jedenačtyřiceti vteřin přesilovky při pětiminutovém vyloučení útočníka Michala Broše snížili hosté na 2:3. Devět vteřin před koncem normální hrací doby Lubina vyrovnal.

„Michalův faul byl rozhodně potrestán přísně. Ale myslím, že jsme si to prohráli sami,“ mínil Přikryl. Gól na 2:3 padl po sérii špatných vyhození. Brankář chtěl rozehrát, zdvihl puk hokejkou do vzduchu, ale ten se zadrhl o tělo jednoho z hráčů a zůstal v pásmu. I další pokusy o vyhození byly marné.

„Chybovali jsme. Já neměl rozehrávat, ale puk přikrýt. Kluci taky měli třikrát vyhození na holi,“ posteskl si brankář. I tak se ale šance, kterou mu nabídlo zranění jedničky Petra Břízy, zhostil výborně. Až poslední minuty mu pokazily vydařený zápas.

Odolával dravým nájezdům čtvrté pardubické řady mladíků, střelám z dálky i dorážkám. Z 23 střel v první třetině pustil jedinou. Další za jeho záda prošla až v 55. minutě a pak ještě jedna. Přesto Přikryl kryl 54 střel.

„Pro brankáře je lepší, když na něj jde víc střel,“ říká. Na takové vytížení není zvyklý, většinou jen sedí na střídačce jako Břízův náhradník. A tak jej po takové zátěži trochu bolelo tělo.

Zpočátku moc nevěřil, že do utkání s Pardubicemi nastoupí. Čekal, že se Bříza postaví do branky i se zraněným prstem. „Nervózní jsem ale nebyl. V poslední době jsem chytal dost,“ říká.

Byl vytížený na Spengler Cupu, vychytal Spartě výhru ve Znojmě. Jenže zase moc nevěří, že nastoupí v pátečním utkaní s Třincem. A že vychytal proti vedoucím Pardubicím remízu? To ho moc netěšilo. „Jsem spíš zahořklý. Ten zápas jsme měli vyhrát.“