Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přiletěl manažer Omsku přemlouvat Jágra?

Jaromír Jágr | foto: Reuters

17 2008
Jaromír Jágr bude znovu jednat s Omskem! Tato zpráva se začala šířit ruskými médii. Generální manažer sibiřského klubu Anatolij Bardin kvůli tomu dokonce přiletěl do Česka. "Už jsem v Praze, ale Jaromír ještě nedorazil. Čekám ho každým dnem," řekl zpravodaji listu Sovětskij Sport.

Tuto informaci však rázně popírá Jaroslav Zídek, který zprostředkovává přestupy českých hokejistů do Ruska a jenž Jágra při jeho angažmá v Omsku před třemi lety doprovázel.

"Bardin v Česku sice je, ale to není nic neobvyklého. Pravidelně jezdí na léčení do Karlových Varů a setkání s Jaromírem v plánu nemá," tvrdí.

. jágr: S nikým nejednám

Jediný, kdo se v poslední době dokázal s Jaromírem Jágrem spojit, byl americký novinář John Dellapina z listu Daily News. V okamžiku, kdy se dozvěděl o plánech omského manažera Anatolije Bardina, poslal Jágrovi textovou zprávu. A česká hvězda mu vzápětí zavolala.

"Proč mi píšeš?" chraptěl do telefonu. "Copak nevíš, že je v Česku teprve jedenáct hodin?"

A pak se začal smát, píše Dellapina ve svém blogu.

"Jsem v New Yorku," řekl a viditelně se bavil. "Právě jsem se vrátil z Mexika."

Jágr mu také prozradil, že nemá v úmyslu se v současné době vracet domů a že od konce sezony ještě nemluvil s Glenem Satherem, generálním manažer New York Rangers.

Vzápětí však dodává: "Samozřejmě ale nemůžu vyloučit, že se s ním telefonicky spojí."

Jágrovi končí 30. června smlouva s New York Rangers, a tak jsou do 1. července, kdy se stane nechráněným volným hráčem, jednání v NHL na mrtvém bodě.

"Pokud tedy od Rangers nedostane oficiální nabídku," upozorňuje Bardin. "Jágr ví, že ho Avantgard opravdu chce, a proto jsem přiletěl do Česka. Chci si s ním ještě jednou promluvit."

Jágr už několikrát naznačil, že by nejraději zůstal v Americe. Jenže v Rusku se spekuluje, že mu Omsk nabízí fantastické podmínky, které by jeho názor mohly změnit.

"To není pravda. Dáváme mu rozumnou nabídku. Peníze rozhazovat nehodláme. A že si nějaké podmínky stanovil Jaromír? To jsou jenom dohady, na tohle téma jsem už četl nejednu novinářskou kachnu," reagoval Bardin.

Ten se na sklonku týdne setká i se Zídkem a společně budou dotahovat cestu Jakuba Klepiše (ten do ruského klubu přestoupil ze Slavie) do Omsku.

A nebude manažer sibiřského týmu jednat i s jinými českými hráči? "U nás v Avantgardu je možné všechno," reagoval Bardin pobaveně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze