Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Primář: Zelenka je optimisticky laděný

26 2001
P r a h a , B r n o - Zdravotní stav zraněného hokejového obránce Tomáše Zelenky, kterého narazil na mantinel jihlavský bek Marian Morava, je podle primáře úrazové nemocnice v Brně Jana Kubačáka stabilizovaný, nepatrně se lepší. "On sám je optimisticky laděný, pomalu začíná rehabilitovat," potvrdil Kubačák. Na další prognózy je ale příliš brzy, rozhodující období nastává podle primáře sedmý až desátý den po operaci. "Do té doby se dá těžko říci, zda-li bude ochrnutí trvalé nebo reverzibilní, tedy vratné."
Zápas Jihlava - Třebíč byl kontumován, čtěte uvnitř článku

"Zelenka v současné době nemůže pohybovat prsty na horních končetinách, je navíc ochrnutý od prsních bradavek dolů. Takže s dolními končetinami nemůže pohybovat vůbec," potvrdil třebíčský lékař Tomáš Madrý. "Životní funkce ale už ohroženy nejsou."

Jihlava je v semifinále, zápas byl kontumován
Sportovně technická komise hokejového svazu dnes dopoledne kontumovala druhý zápas prvního kola čtvrtfinále první ligy mezi Jihlavou s Třebíčí ve prospěch Jihlavy, která tak postupuje do semifinále soutěže. Třebíč odmítla k zápasu nastoupit z důvodů vážného zranění svého útočníka Tomáše Zelenky, kterého narazil na mantinel jihlavský bek Marian Morava. "Doporučili jsme ale disciplinární komisi svazu, aby klubu ze nedostavení se neudělovala pokutu," řekl šéf první ligy Stanislav Šampalík.

"Věděli jsme, že to tak dopadne. Takže nás to ani nijak nepřekvapilo," reagoval ředitel Horácké Slavie Třebíč Karel Čapek.  "Hokej šel v tu chvíli na vedlejší kolej, už bych se k tomu nechtěl moc vracet." Přesto po chvilce přiznal, že je z celé situace trochu rozmrzelý. "Stačilo to přece posunout o jediný den... Škoda, že teď už nemůžete hrát. Cítím, že celá situace hráče velmi semkla, cítí se více pohromadě."

Hokejisté se chystají nemocného Zelenku navštívit, ve středu by útočníka totiž měli převést z jednotky intenzivní péče na rehabilitační oddělení. "Do té doby za ním chodí pouze rodina, komunikujeme přes ni," řekl Čapek.

Disciplinární komise bude zasedat ve středu, přítomni budou i představitelé Hráčské asociace (AHLH). "Byli jsme pozváni generálním sekretářem panem Mickou. Je vidět, že vztahy mezi svazem a námi jsou v tomto ohledu velmi korektní," uvedl Marek Herman, výkonný ředitel AHLH. Jednání se účastní i zástupci Jihlavy a Třebíče.

Hráčská asociace chce zavést finanční fond
Asociace navíc v současné době kontaktuje všechny extraligové kluby s návrhem zavedení speciálního fondu, kde by hráči shromažďovali finanční prostředky. "Teď by to bylo pro Tomáše, ale do budoucna obecně i pro jiné případy. Teď jde o to, aby se hráči domluvili, kolik budou přispívat," řekl Marek Herman, výkonný ředitel AHLH. "Jinak zájem hráčů o celý případ je velký, hodně hokejistů už mě kontakovalo. Je vidět, že to hráčům není lhostejné."

Zde si přečtěte, co si o celém případu myslí reprezentační gólman Dušan Salfický, jeden z hlavních představitelů Hráčské asociace

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze