Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Primátor navrhne stavbu haly na Maninách

15 2001
Praha - Pražský primátor Jan Kasl v úterý navrhne radě zastupitelstva, aby Praha nabídla na výstavbu haly pro světový hokejový šampionát v roce 2004 pozemek na Maninách, a to bezúplatně. Jen tak bude podle něj možné dát v říjnu garance Mezinárodní hokejové federaci. Radu už předběžně seznámil s návrhem. "Je potřeba, aby Praha uměla dát jistotu, že když se nedokázaly soukromé subjekty dohodnout mezi sebou, tak že město nabídne pozemky, které se podařilo z hlediska územně plánovacího uvolnit v posledních týdnech," prohlásil Kasl.

Podle původních plánů má sportovní objekt stát na Hagiboru, ale stavební řízení bylo ve čtvrtek přerušeno, neboť chybí souhlas spoluvlastníků jednoho pozemku se stavbou. Podle Kasla je také nutné vyřešit financování infrastruktury v hodnotě zhruba miliardy korun z prostředků Fondu národního majetku a dohodnout se se státem na výběru investora.

Bezúplatně by podle něj měl být nabídnut pozemek o rozloze 4,5 hektaru. Investorem původně uvažované haly na Hagiboru je sdružení finských podnikatelů Multiarena Praha.

Primátor je osobně přesvědčen, že případná další jednání o pozemku na Hagiboru budou velmi složitá. Navíc, jak přiznal, od začátku dával za pravdu těm, kteří označovali Hagibor za lokalitu pro výstavby haly nevhodnou.

Vybudování nové haly je podmínkou pro pořádání světového hokejového šampionátu v České republice za tři roky. Původně mělo být mistrovství v roce 2003, ČR si však musela kvůli problémům s přípravou stavby haly vyměnit pořadatelství s Finskem.

Autor:


Témata: Fond
Najdete na iDNES.czmobilní verze