Olomoučtí hokejisté prohráli až s Kometou, na nájezdy. Duda spasil Vary

Karlovarský kapitán Radek Duda. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

4 2015
Až v generálce na extraligu našli hokejisté Olomouce během přípravných zápasů přemožitele. Po sérii sedmi výher hráli na ledě jednoho z hlavních favoritů nadcházejícího ročníku Komety Brno 1:1, poté podlehli v nájezdech. Karlovy Vary porazily Litoměřice 3:2.

Na souboj Komety s Hanáky si našlo cestu přes 4 200 diváků. Ti viděli dvě bezbrankové třetiny, poté se jako první zapsal do střelecké listiny domácí Ostřížek.

Když už se zdálo, že bude jediným střelcem večera, vyrovnal v poslední minutě při oslabení, ale v power play Mikúš. V nájezdech si zásluhou Němce vedli lépe domácí.

Z dosud odehraných deseti zápasů v přípravě prohrála Kometa v základní hrací době pouze jedinkrát ve Zlíně. Brňany čeká generálka až v neděli proti Zvolenu.

Výsledkově nepříliš povedené přípravné období zakončili také hráči Karlových Varů. Sérii šesti porážek dnes Energie utnula až díky Dudovi, který dvěma trefami otočil ve třetí třetině stav z 1:2 na konečných 3:2. Vítězný gól dal v čase 59:36 z trestného střílení.