Michael Frolik naslouchá na tréninku Calgary pokynům kouče.

Michael Frolik naslouchá na tréninku Calgary pokynům kouče. | foto: AP

Prvním českým střelcem přípravy na NHL se stal Frolík z Calgary

• 2
Druhý hrací den přípravy na NHL vyplnilo celkem jedenáct zápasů. Bodově se v nich prosadila čtveřice Čechů. Asistence si zapsali útočníci David Kämpf z Chicaga, bostonský Jakub Lauko a Jakub Voráček z Philadelphie. Mezi střelci figuroval Michael Frolík z Calgary, v jehož dresu nechyběl ani brankář David Rittich. V bráně Bostonu se pak představil ještě Dan Vladař.

Ve svém prvním startu za New Jersey se blýskla jednička posledního draftu Jack Hughes. Talentovaný Američan dvakrát překonal českého gólmana Bostonu Dana Vladaře a zařídil tak výhru svého celku 4:3 po prodloužení.

Vladař se postavil do brány v 31. minutě za jednogólového vedení hostujících Bruins a v řádné hrací době pomohl k remíze 3:3. Jednou asistencí se na ní podílel i útočník Jakub Lauko, klíčovou akcí hostů byla vyrovnávací trefa z 60. minuty při hře v 6 proti 5. Vladař ze střídačky slavil branku Jacka Studnicky. V následném prodloužení jej ale po výměně puku s ruskou posilou Nikitou Guševem podruhé překonal zmiňovaný Hughes.

Ani druhá část kádru New Jersey v pondělí neslavila. Kanadský Montreal uspěl 4:2 díky rozdílovému gólu Evanse z 58. minuty. Dvojzápas ve stejný den absolvoval i Nashville s Floridou (výhry Predators 6:3 a 1:0) a také Calgary proti hokejistům Vancouveru. V domácím souboji Flames padli 2:3 po prodloužení a z Vancouveru si odvezli výsledek 3:4.

Před svými fanoušky se představili i gólman David Rittich a útočník Michael Frolík. Prvně jmenovaný odchytal úvodních 33 minut domácí partie a ze čtyř střel soupeře neinkasoval. Frolík se v 35. minutě z pravého kruhu trefil přesně nad rameno Bachmana a zvýšil na 2:0. Přestože Canucks v zápase vyprodukovali jen 13 střel, dokázali nakonec nepříznivé skóre otočit. Strůjcem byl Jake Virtanen, jenž v 56. minutě vyrovnával na 2:2 a ve druhé minutě prodloužení rozhodl.

Útočník Jakub Voráček nastoupil do první přípravy Philadelphie proti Islanders v elitní formaci s Jakem van Riemsdykem a posilou Kevinem Hayesem. V 25. minutě si připsal asistenci u průběžné trefy na 1:1 od van Riemsdyka. Další bod ale Voráček nepřidal a výhru si tak odvezli hráči New Yorku, za které se ve třetí třetině prosadili Luca Sbisa a Erik Brown.

Poprvé od rozhodujícího finále Stanley Cupu se na ledě představili obhájci ze St. Louis a přípravu začali vítězně. Na výsledku 2:0 z Dallasu podepsali střelci Koskin a Bortuzzo, v bráně se o nulu podělili Husso a Wilcox. V dresu Stars prohře nezabránili obránce Roman Polák a útočník Radek Faksa, jenž třikrát zkoušel štěstí v zakončení.

Útočník David Kämpf vedl první útok Chicaga na ledě Washingtonu a jednou asistencí přispěl k remíze 3:3 po řádné hrací době. Vítěznou akci si schoval na 63. minutu domácí Tom Wilson, jenž nabral rychlost a individuální průnik zakončil efektní kličkou.

Výsledky přípravy hokejové NHL:

Montreal Canadiens - New Jersey Devils 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 02:29 Lehkonen (Weber, Drouin), 08:14 Thompson (Cousins, Fleury), 57:22 Evans, 59:06 Cousins (Ouellet) - 18:25 Butcher (McLeod, Severson), 41:55 McLeod (Seney, Mermis). Rozhodčí: Dunning, Hebert – Cormier, Marquis. Diváci: 19 080.

Montreal Canadiens Price (31. Primeau) – Weber (C), Mete, Brook, Kulak, Fleury, Ouellet – Drouin, Domi (A), Lehkonen – Weal, Suzuki, Hudon – Weise, Thompson (A), Cousins – Barber, Evans, Varone.

New Jersey Devils Blackwood (41. Cormier) – Severson, Butcher, White, Tennyson, Müller, Mermis – Palmieri (A), Hischier (A), Coleman – Hayden, Rooney, Seney – Bastian, McLeod, Gignac – Speers, Street, Baddock.

Calgary Flames - Vancouver Canucks 2:3P (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 07:30 Gaudreau (Brodie, Lindholm), 34:57 Frolík (Bennett) - 45:03 Elliot (Hamilton), 55:41 Virtnanen, 61:32 Virtnanen. Rozhodčí: Meier, Schlenker – Baker, Rody. Diváci: 17 465.

Calgary Flames Rittich (33. Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, MacDonald, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Lindholm – Bennett, Backlund, Frolík – Lucic, Ryan, Pelletier – Rinaldo, Gawdin, Smith-Pelly

Vancouver Canucks Bachman (Kielly) – Fantenberg, Biega, Eliot, Blujus, Stecher, Woo – Schaller, Beagle, Virtanen – Keppen, Motte, Graovac – Baertschi, Perron, MacEwen – Perron, Hamilton, Bancks – Camper

Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 5:4P (2:1, 2:0, 0:3 - 1:0)

Branky: 05:45 Gilmour (Vesey, Eichel), 18:47 Sheary (Dahlin), 31:40 Jokiharju (Sheary, Gilmour), 35:59 Thompson (Dahlin, Skinner), 64:52 Eichel (Sheary) - 04:32 Agozzino (Legare), 40:51 Lafferty (Marino), 46:25 Johnson, 48:47 Haggerty (Johnson). Rozhodčí: South, Amell – Pochmara, Tobias.

Buffalo Sabres Johansson (Hutton) – Scandella, Nelson, Jokiharju, Dahlin, Miller, Hickey, Gilmour – Eichel, Vesey, Larsson, Lazar, Girgensons, Cozens, Sheary, Oglevie, Skinner, Rodrigues, Thompson, Elie.

Pittsburgh Penguins DeSmith (Jarry) – Addison, Czuczman, J. Johnson, Joseph, Marino, Riikola, Ruhwedel – Agozzino, Aston-Reese, Blueger, Haggerty, A. Johnson, Lafferty, Legare, Miletic, Palve, Poulin, Rust, Simon.

Edmonton Oilers - Winnipeg Jets 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 15:48 Neal (Persson, Klefbom), 39:45 Nugent-Hopkins (Klefbom, Persson). Rozhodčí: Anderson, Walsh – Gawryletz, Toomey.

Edmonton Oilers Skinner (34. Wells) – Klefbom, Persson, Jones, Benning, Lagesson, Bouchard – Gagner, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheanan, Archibald – Nygard, Haas, Chiasson – Benson, Cave, P. Russell

Winnipeg Jets Comrie (Berdin) – Pionk, Stanley, Bitetto, Poolman, Schilling, Beaulieu – Shaw, Little, Čibisov – Letestu, Roslovic, Lipon – Luoto, Gustafsson, Bourque – Suess, Harkins, Appleton

Nashville Predators - Florida Panthers 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky: 03:14 Dauphin (Salomäki). Rozhodčí: StLaurent, Halkidis – Alphonso, Berg..

Nashville Predators Saros (41. Haider) – Ellis (A), Davies, Carrier, Donovan, Fabbro, Hamhhuis – Turris, Smith (A), Salomäki, Olivier, Carr, Tolvanen, Craggs, Dauphin, Wilkins, Granlund, Afanasyev, Gaudreau.

Florida Panthers Montembeault (32. Bednard) – Brown, McCoshen, Matheson (A), Schemitsch, Lochead, Weegar (A)– Toninato, Thompson, Noel, Heponiemi, Lowry, Roy, Hoffman, Acciari (A), Hunt, Greco, Ang, Borgström.

Dallas Stars - St. Louis Blues 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 29:02 Kostin (Barbašev), 34:31 Bortuzzo (Laferriere, Walker). Rozhodčí: Gord Dwyer, Tim Peel. Čároví: Darren Gibbs, Brandon Gawryletz. Diváci: 13214.

Dallas Stars Bishop (34. Chudobin) – Lindell (A), Klingberg (A), Harley, Polák, Djuse, Barteaux – Kiviranta, Pavelski (A), Gurianov – Cogliano, Faksa, Comeau – Tufte, Dellandrea, Noesen – Caamano, Gardner, Robertson. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

St. Louis Blues Husso (41. Wilcox) – Borgman, Bortuzzo (A), Dotchin, Edmundson (A), Mikkola, Pouliot – Barbašev, Blais, Fabbri, Kostin, Laferriere, MacEachern, Nolan, Olsen, Poganski, Sundqvist, Vecchione, Walker. Hlavní trenér: Craig Berube.

Washington Capitals - Chicago Blackhawks 4:3P (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 22:06 Riat (McMichael, Lewinghton), 27:06 Boyd (Protas, Djoos), 28:38 Protas (Malenstyn, Snively), 62:35 Wilson (Protas, Copley) - 07:20 Saarela (Gustafsson, Nylander), 24:09 Nylander (Boqvist, Kämpf), 32:46 Boqvist (Sikura, Highmore). Rozhodčí: Sutherland, McIsaac – Suchánek, Murphy.

Washington Capitals Copley (Samsonov) – Jensen, Johansen, Lewinghton, Nardella, Djoos, Siegenthaler – Stephenson, Hathaway, McMichael, Dowd, Leipsic, Wilson, Protas, Malenstyn, Gersich, Boyd, Riat, Snively.

Chicago Blackhawks Delia (Tomkins) – Gustafsson, Koekkoek, Boqvist, Dahlström, Beaudin, Gilbert – Saarela, Kämpf, Nylander – Versteeg, Highmore, Wedin – Nilsson, Sikura, Perlini – McLaughlin, Carpenter, Quenneville.

New Jersey Devils - Boston Bruins 4:3P (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 32:05 Hughes (Vatanen, Smith), 40:29 Bratt (Zajac), 53:01 Carrick (Bratt), 60:41 Hughes (Gusev) - 25:27 Steen (Lauko, Vaakanainen), 42:39 Wagner (Blidh), 59:10 Studnicka (Carey). Rozhodčí: Schrader, L ́Ecuyer – Nagy, Sericolo. Diváci: 8 652.

New Jersey Devils Schneider (41. Senn) – Subban, Vatanen, Jacobs, Greene (C), Carrick, Smith – Wood, Hughes, Gusev – Bratt, Zajac (C), Boqvist – Anderson, Malcev, Studenič – Clarke, Šarangovič, Schmeizer.

Boston Bruins Keyser (31. Vladař) – Petrovic, Vaakanainen, Kampfer (A), Zbořil, Andersson, Breen – Ritchie, Studnicka, Carey (A) – Wagner (A), Lindholm, Blidh – Steen, Frederic, Fitzgerald – Senyshyn, Gaunce, Lauko.

Vancouver Canucks - Calgary Flames 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

Branky: 42:59 Eriksson (Brisebois, Leivo), 57:44 Teves, 59:05 Horvat (Miller) - 05:09 Dube (Phillips, Davidson), 13:31 Czarnik, 32:36 Czarnik (Rieder), 42:01 Andersson.

Vancouver Canucks DiPietro (41. McIntyre) – Chatfield, Benn, Tanev, Brisebois, Rafferty, Teves – Leivo, Gaudette, Eriksson – Bailey, Focht, Gadjovich – Miller, Horvat, Goldobin – Lind, Jašek, Boucher.

Calgary Flames Zagidulin (33. Parsons) – Andersson, Kylington, Stone, Davidson, Jelesin, Nielsen – Czarnik, Jankowski, Rieder – Phillips, Quine, Dube – Robinson, Froese, Lomberg – Zavgorodnij, Růžička, Kirkland.

Philadelphia Flyers - New York Islanders 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky: 24:27 Riemsdyk (Voráček, Hayes) - 02:03 Hickey (Hutton, Denis), 42:24 Sbisa, 59:09 Brown (Bardreau). Rozhodčí: Charron, Blandina – Kovachik, Shewchyk.

Philadelphia Flyers Elliott (27. Lyon) – Gostisbehere, Braun, Willcox, O ́Reilly, Welinski, Myers, Zamula, Morin – Voráček, van Riemsdyk, Hayes – Lindblom, Vorobjov, Farabee – Suško, Criscuolo, Stewart – Ratcliffe.

New York Islanders Varlamov (26. Gibson) – Hutton, Hickey, Mayfield, Sbisa, Burroughs, Aho – Koivula, Komarov, Beauvillier – Martin, Ho-Sang, Cizikas – St. Denis, Lorito, McDonald – Bellows, Brown, Bardreau.

Nashville Predators - Florida Panthers 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)

Branky: 21:09 Bonino, 22:18 Jeannot (Santini, Novak), 39:41 Watson (Bonino, Trenin), 43:59 Tomasino (Grimaldi, Weber), 45:31 Pitlick (Sissons, Jarnkrok), 57:22 Bonino (Ekholm, Watson) - 06:20 Connolly (Cross, Malgin), 17:16 Sceviour (Connolly, Prow), 22:05 Hawryluk (Byron). Rozhodčí: StPierre, Markovic – Galloway, Racicot.

Nashville Predators Grosenick (32. Ingram) – Santini, Weber, Ekholm (C), Tinordi, Irwin, Allard – Sissons, Bonino, Pitlick (A), Jarnkrok (A), Grimaldi, Trenin, Blackwell, Watson, Tomasino, Novak, Jeannot, Richard.

Florida Panthers Driedger (32. Desrosiers) – Cross, Pysyk (A), Prow, Keeper, Massie, Stillman – Sceviour (A), Hawryluk, Connolly (A), Pu, Lowry, Bajkov, Byron, Malgin, Rockwood, Tippett, Repo, Abols.