Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Od pivovaru k medaili? Zárodek týmu pro MS se sešel v Popovicích

Hned vedle pivovarru ve Velkých Popovicích trénuje hokejová reprezentace. | foto: Archiv pivovaru

18 2015
Na malém stadionku místního Slavoje z krajského přeboru zahájila reprezentace přípravu na mistrovství světa. Nikoliv v Houslicích, ale ve Velkých Popovicích. Hned vedle místního slavného pivovaru, jako kdyby hokejisté chtěli své medailové naděje pokřtít národním nápojem.

„Hmmm, vedle pivovárku? To jsem rád. I když pivo samozřejmě nepiju,“ zasmál se zkušený forvard Jiří Novotný. „Zimáček je to pěkný, malý, útulný, kabiny jsou dobré, tady nám nic chybět nebude. A je to zase změna,“ doplnil.

„Už pár let jsem tady nebyl. Naposledy s pátou nebo šestou třídou,“ řekl novinářům trenér Vladimír Růžička, který dříve na Slavii trénoval i mladší ročníky. „Když jsme řekli, že bychom tady trénovali, tak tady trochu přizpůsobili zázemí. Hlavně kabiny. Bydlíme v (hotelu) Selském dvoře a nechtěli jsme jezdit přes celou Prahu třeba na Hvězdu, tak jsme tady. Na to popojíždění nám to stačí,“ uvedl kouč.

Ze hry o MS vypadl Krajíček

Ze hry o MS v Praze vypadl obránce Lukáš Krajíček. Bek Dinama Minsk má problémy s ramenem. Příští týden se k mužstvu vedle již dříve avizovaného brankáře Jakuba Kováře z Jekatěrinburgu připojí obránci Hradce Králové Bohumil Jank a Martin Pláněk.

„Vidím, že hřiště je velké. Rozměry KHL. Takže trénink bude asi těžký,“ pousmál se útočník Martin Zaťovič.

Příprava na světový šampionát bude trvat dlouhých sedm týdnů. A z 18 hokejistů, kteří se v Popovicích sešli, se jich do závěrečné nominace dostane nejspíš jen hrstka. Mužstvo bude totiž pravidelně posilovat o hráče, kteří ještě v Evropě bojují v play-off. A jako třešnička na dortu ho na závěr přípravy ozdobí hvězdy z NHL.

„Příprava bude dlouhá, aspoň doufám,“ naznačil Novotný, že by rád vydržel v týmu až do šampionátu. Zrovna on má vzhledem ke značným reprezentačním zkušenostem solidní naději. „Třeba ve Švédsku začínají o týden později. Ale hodně hráčů už v ligových soutěžích skončilo sezonu, takže je dobře, že z toho nevypadneme.“

Kouč Vladimír Růžička ovšem neváhá dát šanci na MS ani méně zasloužilým hokejistům, pokud se mu v přípravě dobře předvedou. Tak jako třeba před rokem Zaťovič, jenž se díky výborné formě trochu nečekaně dostal na šampionát do Minsku.

„Letos už je úplně jiný rok, dívám se dopředu. Ale když nějaká šance letos bude, porvu se o ní maximálně,“ prohlásil útočník ruského Togliatti. „Motivace je velká, kdyby někdo řekl, že nechce hrát na mistrovství v Praze, nemluvil by pravdu. Ale to je ještě daleko, stát se může strašně moc věcí.“

Reprezentace se bude ve Velkých Popovicích připravovat do pátku, poté dostanou hráči volno a na stejném místě se sejdou v úterý před dvěma přípravnými duely proti Norsku.

Hokejisté na prvním kempu reprezentace

Brankáři: Jan Lukáš (Sparta Praha), Matěj Machovský (Plzeň).

Obránci: Jakub Jeřábek, Vojtěch Mozík (oba Plzeň), Lukáš Kovář (Vítkovice), Jan Kolář (Vladivostok/KHL), Jakub Nakládal (TPS Turku/Fin.)

Útočníci: Jakub Lev, Dominik Simon, Jan Schleiss (všichni Plzeň), Vladimír Svačina, Ondřej Roman (oba Vítkovice), Roman Horák, Robert Kousal (oba Podolsk/KHL), Jiří Novotný (Jaroslavl/KHL), Martin Růžička (Čeljabinsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Petr Pohl (Eisbären Berlín/Něm.).

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze