Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Simon se vrátil ke kořenům, na kempu v Popovicích bojuje o místo na MS

Dominik Simon hrál ve Slavii i ve Spartě, do reprezentace se však dostal přes Plzeň. | foto: Petr Eret

19 2015
Většina hokejistů, kteří se ve středu sešli na startu přípravného kempu před mistrovstvím světa, vyjela na led ve Velkých Popovicích poprvé v životě. Pro jednoho z nich však byl popovický led naopak první, na který se v životě dostal. Útočník Dominik Simon začal hrát hokej právě v tomhle nevelikém středočeském městečku.

Simon pochází z vesnice nedaleko Říčan a tak jeho první hokejové kroky vedly právě do Velkých Popovic. Na místním stadionu absolvoval přípravku, než odešel do žáků Slavie a poté do Sparty.

„Moc si to ale už nepamatuju. Když jsem tady hrál, tak mi bylo čtyři pět let. Jen si pamatuju trenéry, kteří tady byli,“ uvedl dvacetiletý útočník na reprezentačním srazu.

Tam přijel ve středu jako poslední, i když cestu měl nejkratší. Rozhlédl se po stadionu a prohlásil: „Vypadá to tu skoro stejně jako tenkrát. Jsem rád, že jsem se tu po dlouhé době objevil. Mám to blízko, asi nejblíž ze všech.“

Totéž se ovšem nedá říct o jeho ambicích vydržet v reprezentaci až do mistrovství světa. Tam to má naopak zdánlivě celkem daleko, v kádru je totiž mnoho zkušenějších útočníků a další hvězdy budou přibývat z extraligy, z Evropy i z NHL. „Je to ještě hodně dlouhá cesta, hráčů, kteří by se tam mohli dostat, je hrozně moc. Já s tím moc nepočítám,“ připustil Simon sedm týdnů před startem šampionátu.

„Jsem ale rád, že se tady můžu ukázat a že moje sezona pokračuje. Je to obrovská motivace. Zahrát si na mistrovství a ještě na domácím, nevím, co může být většího. Bylo by to krásné,“ zasnil se. „Minulý rok tam taky byli kluci, kteří původně nevypadali, že se tam dostanou. Asi se to dělá podle aktuální formy a šance tam nejspíš tedy je.“

Přestože je odchovancem Popovic a Slavie a extraligu v sezoně 2012/13 poprvé okusil v dresu Sparty, do reprezentace (poprvé si za ni zahrál v listopadu na Karjala Cupu) se Simon dostal přes Plzeň. Tam přestoupil před rokem, aby měl větší porci času na ledě a byl na něm v důležitějších momentech.

Svou novou úlohu přesto na začátku nezvládl tak, jak by si on i vedení klubu představovali. „Začátek byl hrozný. Byly tam velké mezery. Musel jsem si to srovnat v hlavě. Trochu jsem to možná podcenil, v Plzni jsem měl mnohem větší roli a měl jsem se na to líp připravit. Psychicky i fyzicky,“ přiznal. „Něco jsem asi zanedbal, začátek byl špatný, ale pak už to bylo docela v pohodě. Aspoň myslím.“

Nakonec se s Plzní dostal do předkola play-off, v němž tým nestačil na překvapení sezony - Mladou Boleslav. „Je to ve mě furt. Když sledujete v televizi, jak týmy hrají dál, tak mě to hodně mrzí, že už tam nejsme,“ řekl mladý forvard.

Celý hokejový rok však navzdory horšímu začátku i konci hodnotí pozitivně. „Nebyla to špatná sezona. Měli jsme mladý tým, na konci se nám zkušení hráči, které jsme potřebovali, zranili, takže to bylo o to těžší,“ uvedl Simon. „Nemyslím si, že by to byla špatná sezona, jenom škoda, že se vypadlo takhle brzo. To bylo zklamání.“

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze