Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pro obránce Svobodu už sezona skončila

14 2001
M o n t r e a l - Otřes mozku donutí českého hokejového obránce Petra Svobodu z Tampa Bay předčasně ukončit tuto sezonu. Olympijský vítěz z Nagana, který podepsal s hokejovým svazem smlouvu i pro ZOH 2002 a měl by být do 25. března závazně nominován, se v úterý podrobil v Montrealu speciální prohlídce u neuroložky Karen Johnsonové. Podle listu St. Petersburg Times její výsledky nedopadly dobře a pětatřicetiletý veterán se už v tomto ročníku NHL na led nevrátí.

Svoboda se zranil přesně před dvěma měsíci v utkání s Phoenixem, kde při souboji s Shanem Doanem utpěl otřes mozku. Od té doby byl nucen vynechat 28 utkání. "Teď nemůže hrát a my nechceme ohrožovat jeho zdraví. Otestujeme jej, jak bude vypadat na konci sezony," řekl generální manažer Rick Dudley.

Podle lékaře Dave Boyer následky zranění ustupují, ovšem velmi pomalu. Svoboda trpí závratěmi a bolestmi hlavy a podle některých původních odhadů může tento otřes mozku pro něj znamenat i konec kariéry. Již v létě 1998 měl problémy s krční páteří a podrobil se operaci.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze