Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pro olympiádu uvažují i o dalších hokejistech

14 2001
Praha - Hokejová nominace pro Salt Lake City už se v hlavách trenérů začíná rýsovat. Trio koučů Josef Augusta, Vladimír Martinec a Vladimír Růžička se v úterý sešlo a bavilo se již o konkrétních jménech hráčů, kteří by měli v Salt Lake City obhajovat zlaté medaile z Nagana. "Už se nám okruh hokejistů, o nichž uvažujeme, trochu zúžil," připustil Josef Augusta, který při dalším "turnaji století" tým povede jako hlavní trenér. Při následném setkání s novináři si ale dal velký pozor, aby neprozradil nic konkrétního.

"Já vím, že po mně chcete, abych naznačil sestavu. Tlačíte na mě dobře...  Ale já fakt nic neřeknu," usmíval se trenér. "To se všichni dozví až 22. prosince."

Poté ale přiznal, že se během setkání se svými asistenty už nebavili o všech sedmatřiceti hráčích, kteří jsou v širší nominaci. "Zúžili jsme to," řekl Augusta. Jeho asistent Vladimír Martinec ale pak nepřímo potvrdil, že některá jména naopak přibyla.

Bavili se tedy o hráčích, kteří nejsou v širší nominaci a přece by se mohli do konečné sestavy prodrat? "Ani další kluky jsme neopomenuli," diplomaticky odpověděl Augusta. Třeba Vašíček nebo Martínek, kteří teď překvapivě září v NHL? Po této otázce se na sebe trenéři jenom podívali, potom nenápadně souhlasně pokývali hlavou. "Ale znovu říkám, víc ze mě nedostanete!" upozornil Augusta.

Jen z doslechu nebo na internetu si trenéři budou moci otestovat formu, jakou mají Martin Procházka a Pavel Patera v ruské lize. Trenér Martinec sice uvažoval o inspekční cestě do Ruska, nepodařilo se mu ale najít takový termín, při němž by viděl Omsk alespoň při dvou zápasech.

"Chtěl jsem se na kluky podívat třeba v Moskvě, ale tam se zdrží jenom na jedno utkání. A to nemá cenu," říká Martinec.

"Pokud ale oba nebudou mít nějaký totální propad formy, tak je pozveme na  Baltiku do Moskvy. Takže je uvidíme ještě při čtyřech zápasech," dodal kouč. Právě na dalším turnaji Euro Hockey Tour budou mít hokejisté působící v Evropě poslední šanci poprat se o olympiádu.

O hráčích z NHL bude mít trenér Augusta jasno už po návratu z cesty po NHL. "Tam to všechno navíc probereme s generálním manažerem Ivanem Hlinkou," hlásí Augusta. Ze zámoří kouč přiletí na začátku prosince.

Trenéři znovu chtějí sázet na hráče, kteří jsou schopni navzájem vyjít a stejně jako při všech zářivých vítězstvích v poslední době udělají skvělou partu. "Ty vnitropersonální vztahy jsou hrozně důležité," zopakoval Augusta.

"Musí to být navíc velmi odolní hráči. Tlak okolí totiž bude ohromný, všichni soupeři se nás budou snažit sesadit. A kluci se s tím budou muset vyrovnat," přidal se Martinec.

"Hráčů máme strašně moc a vůbec není jednoduché je vybrat. Kluci musí k sobě pasovat, tvořit celek," zdůrazňuje také Vladimír Růžička. "Bude rozhodovat týmová práce. Právě ta nás pár let zdobí." 

Při olympijském turnaji bude důležitá i síla v diplomacii, tu by měl obstarávat generální manažer Ivan Hlinka. "Má mezi ostatními respekt, v tom bude naše pozice silná," slibuje Augusta.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze