Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč hokejové hvězdy netáhnou?

23 2004
Praha - Pondělí, konkurence olympiády, časná hodina a drahé vstupenky. Mix těchto faktorů zřejmě přispěl k tomu, že úvodní duel českého výběru s hokejisty Finska viděla v Sazka Areně nepříliš důstojná návštěva. Tolik hvězd najednou přitom v Česku nehrálo od roku 1996. "Je to škoda, doufám, že se návštěvy zvednou," řekl kapitán Robert Reichel.

Ani ne pět tisíc diváků přišlo do pražské Sazka Areny podpořit hokejové reprezentanty v jejich úvodním utkání sezony. Oficiální údaj: 4773 prodaných vstupenek. V hledišti to ale vypadalo sotva na čtyři tisícovky lidí.

"Byl jsem optimističtější," přiznal Mojmír Šatava, šéf produkční společnosti Pro Hockey. "Myslel jsem si, že lidi přijdou i kvůli rozlučce s Ivanem Hlinkou. Ta by si zasloužila početnější návštěvu v hledišti."

O atmosféru v monstrózní hale se starala především skupinka bubeníků za jednou z branek. Jen občas to v ochozech zabouřilo, po gólu židlického nebo když obránce Fischer zmlátil finského protivníka Berga.

"Diváci nebyli špatní, nakonec docela fandili," míní Růžička. Přesto mohli být hráči, kteří reprezentaci obětovali část prázdnin, z úvodní návštěvy zklamaní. "Je to škoda. Ale snažíme se to nevnímat, dělali jsme to tak celý zápas," řekl útočník
Robert Reichel.

Důvodů nízké účasti fanoušků bylo několik. Olympijský přenos v televizi, drahé vstupné a příliš brzký začátek utkání. "Čas byl opravdu nešťastný," myslí si kouč národního týmu Vladimír Růžička. "V pět hodin se ve všední den nedá hrát hokej, tyhle časy je třeba upravit. Pořádat zápasy musíme v termínech, v jakých se hraje ve světě," namítá.

"V pátek proti Švédsku to snad bude lepší," věří Šatava. "Pondělí není hokejový den. Můžeme mít terminály na prodej lístků po celé republice, ale kdo vám přijede v pracovní den na otočku třeba ze Šumperka?"

Roli mohla sehrát i konkurence přenosů z olympiády v Aténách. "Je léto, lidé jsou na dovolených," hledá další důvody Růžička. Podle něj přispělo k poloprázdnému hledišti i vysoké vstupné. Nejlevnější vstupenky přišly na 490 korun, nejdražší o tři stovky víc. "Cena lístku byla možná vysoká," prohlásil kouč.

"To si nemyslím," oponuje Šatava. "O penězích to není. Spíš se ukazuje, že přátelské zápasy se vyplatí hrát mimo Prahu, v Brně nebo v Budějovicích by přišlo lidí víc. Ale bylo potřeba hrát na úzkém kluzišti, v Sazka areně jsou k tomu nejlepší podmínky."

V pátek přivítá český tým Švédsko. Přitáhnou Jágr, Eliáš, Hejduk, Reichel a spol. při konfrontaci se Sundinem, Forsbergem nebo Lidströmem do hlediště adekvátní návštěvu?

Hromadná šarvátka při přípravném utkání hokejistů Česka s Finskem

Český reprezentant Jiří Fišer v přípravném utkání knockautoval finského Berga

Fanoušci hokejové reprezentace při minutě ticha za tragicky zesnulého Ivana Hlinky před zápasem s Finskem

Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička při minutě ticha za tragicky zesnulého Ivana Hlinky před zápasem s Finskem

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze