Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proč je Vostřák mimo hru?

12 2008
Brno - Ještě před týdnem byl kapitánem hokejové Komety a jejím nejproduktivnějším hráčem. Nejproduktivnější je stále, ale kapitánem už Pavel Vostřák není. A hráčem už být skoro přestává. Ve dvou předchozích zápasech se nevešel do sestavy vůbec, včera se proti Šumperku na ledě jen párkrát mihnul.

Co se stalo, že donedávna nejlepší brněnský hráč je nyní brán jako nepotřebný? „Je to otázka mančaftu, kabiny. Vytýkal jsem mu některé věci, byla to otázka bránění a oddání se mančaftu, které mu chybí,“ vysvětluje trenér Vladimír Kýhos.

„Ale nikdo ho nezatracuje. Je to hráč, který má své kvality.“ A Vostřák? „Mně k tomu nebylo nic řečeno,“ uvedl včera po zápase.

Jak se díváte na to, že jste najednou na vedlejší koleji?
Co s tím můžu dělat? Je to rozhodnutí trenéra, mně k tomu nebylo nic řečeno. Dneska jsem měl přelepený céčko na dresu, k tomu mi taky nikdo nic neřekl. Tak jsem to bral, jak to je, mně nic jinýho ani nezbývá.

Opravdu vám nikdo k vašemu vyřazení ze sestavy nepodal vysvětlení?
Mně trenér akorát řekl, že chce vyzkoušet ještě ostatní kluky, kteří teď přišli. A že teďka nebudu hrát já. Já k tomu opravdu nemám co říct. Jestli vy víte víc, tak já ne.

Nám trenér právě řekl, že jste měl nedostatky v bránění a neodevzdáváte týmu tolik, co ostatní.
Já k tomu opravdu nemám co říct. Já si myslím, že jsem tu nějaké výsledky měl, tak nevím. Jestli se trenérovi moje hra nelíbila, tak měli čas mě ještě před koncem přestupního termínu vyměnit a myslím, že by za mě nějakého hráče určitě dostali.

Neměl jste nějaké signály, že je něco v nepořádku?
Já mám teď spoustu telefonátů, co se stalo, jestli se nestal nějaký průšvih. Já to tak prostě beru a teď s tím opravdu nemůžu nic dělat. Trénuju a budu trenérům k dispozici. Víc s tím opravdu dělat nemůžu.

A stal se tedy nějaký průšvih?
Právě že vůbec ne. Kluci v kabině se mě taky ptají, co mi k tomu bylo řečeno. A mně k tomu opravdu nikdo nic víc neřekl. Jen to, že je nás teď víc a že teď budou hrát ti další.

Nějaké pocity z toho ale máte...
Tak pocity jsou špatný. Já si myslím, že jsem tady nějakou práci odvedl a že se můžu každýmu podívat zpříma do očí. A mám čisté svědomí. Myslím si, že pokud jsem něco dělal špatně, tak mi to měli říct už předtím. Je to takový divný.

Co teď budete dělat dál? Co já teď můžu dělat? 
Jenom trénovat, nic jinýho mi nezbývá.

Nemůžete přijít za trenérem a požádat ho o vysvětlení?
Já si nechci hrát na nějakýho uraženýho. Bylo mi řečeno, že je tu teď víc hráčů a že nebudu hrát já. A já to respektuju, trenér je ten, kdo je za mančaft zodpovědný.

Obrat na první místo nestačil

Byl to zvláštní zápas. Hokejisté Komety včera bojovali proti Šumperku o první místo ve východní skupině první ligy. Po dobré třetí třetině nakonec vyhráli 4:2, jenže i Olomouc otočila průběh duelu s Ostravou a Brňané nakonec skončili druzí. Co to znamená? Že čtvrtfinále začne Kometa v neděli 24. února doma pravděpodobně proti Hradci Králové.

Pokud Východočeši v předkole přehrají Třebíč. Hradec je přitom protivník, kterému modrobílí nesebrali letos ani bod. A pak už by podle prognóz čekaly jen Mladá Boleslav a Chomutov. Teoreticky tedy hodně trnitá cesta do vysněné baráže.

„No ale to nemá cenu nad tím spekulovat. Teď si dáme týden volno a pak musíme vyhrávat,“ neřeší věci příští útočník Jiří Zelenka.

Trenér Vladimír Kýhos sice trochu zalitoval, že jeho svěřenci nakonec skončili druzí, ale tragédii z toho nedělal. „Škoda že nebudeme začínat doma semifinále. Ale to je asi jedno,“ uvažoval.

Spíš ho trápilo, že hráči nebyli schopni dvě třetiny překonat šumperskou obranu. Nejhorší v celé soutěži. „Začali jsme dobře sedm minut, jenže pak šel výkon nepochopitelně dolů. Hráli jsme bez systému, hrozně. Lidi trpěli. Jako já,“ ulevil si. „Buď je to pořád nervozita, nebo si to neumím vysvětlit,“ kroutil hlavou nad výpadky, které se týmu zatím moc nevyhýbají.

Po dvou třetinách tedy domácí prohrávali 0:2. Až posledních dvacet minut hry se Brňané dostali do tempa a i se štěstím Šumperk udolali.

A v 58. minutě zakončil obrat Zelenka, sparťanská posila. Doklepl puk do odkryté brány. V pětatřiceti letech poznal, jak chutná gól v první lize. „Pocit je to vždycky příjemný,“ usmíval se.

Hlavně si však užíval děkovačku s fanoušky. S černým kulichem na hlavě s velkou bambulí. „To jsou takové moje signály. Jsem takový pošuk bláznivý. Dělám to celou kariéru, měnit už se nebudu a lidi jsou tady perfektní, „ usmíval se.

ZDENĚK MEITNER  

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze