Petr Hubáček střílí druhý gól Komety. Na zisk bodů v duelu s Plzní to nestačilo. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Proč Kometa zahodila vyhraný zápas s Plzní? Moc se uspokojila

• 44
V hostinu a následnou kocovinu zároveň se smrskl včerejší extraligový duel pro hokejisty Komety. Plzeň s nimi po první přestávce doslova zatočila. Na to, co se v Rondu dělo, nejsou fanoušci ani hráči zvyklí.

Vedení 3:0 po prvních dvaceti minutách bylo jako zjevení. Kometa hrála vynikajícím způsobem, vynutila si tlak, fauly, přesilovky a byla produktivní. Až se zdálo, že téměř 60 zápasů dlouhá série, v níž Brno nedalo víc než čtyři branky, nemůže vydržet.

"Asi je to náš strop," komentoval hořce tento fakt střelec dvou domácích gólů Radim Hruška. Jenže pro hráče Komety to byla tak nezvyklá situace, že se po šesti výhrách doma v řadě a po pohodlném vedení uspokojili. "Je to bohužel tak. Říkali jsme si, že musíme být dál aktivní, ale na led jsme to nepřenesli," krčil rameny.

Co se dělo po přestávce, byla plzeňská smršť. Tým, který se stal terčem křivdy v podobě odpočtu bodů, se nevzdal. "Bylo dobré, že jsme dokázali v hráčích vybudit emoce, že jsme se odřízli od minulosti," pochvaloval si trenér Marian Jelínek. "Pamatuju si z jeho projevu jednu větu. Že už horší být nemůžeme," podotkl útočník Radek Duda, střelec rozhodující branky.

Naopak horší už nemohlo být ve druhé třetině Brno. Všude bylo najednou později, nestíhalo, kupilo chyby, darovalo Plzni přesilovky. Ta nepohrdla. "Udělali jsme spoustu chyb a soupeř je využil. Pak už se těžko dostává do zápasu, když přijde takový zvrat.Mysleli jsme si, že nám pomůže gól na 4:4, chtěli jsme vyhrát, ale už to nešlo," tvrdil trenér Komety Vladimír Jeřábek.

Hosté odehráli druhou i třetí třetinu ve velkém stylu, jejich šikovní forvardi si dělali v útočném pásmu mnohdy, co chtěli. "Kometa není zvyklá, aby tady někdo otočil zápas. Ale my prostě musíme vyhrávat, nic jiného nás nezajímá," prohlásil Duda, který včera odehrál v extralize 400. zápas a jeho vítězný gól byl stý.

Pro Kometu ztráta tří bodů nic vážného neznamená, ovšem poučení je velké. "Plzeň je mužstvo zvratů. Mrzí mě, že jsme si to takhle pokazili," konstatoval Jeřábek.

Musí si však dávat pozor, aby jeho svěřence nenachytalo už zítra Kladno, nejslabší tým soutěže.