Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proč tak nedůstojné loučení Senátorů?

12 2003
Žďár nad Sázavou - Divně končí nadstavba 1. hokejové ligy. Ještě tři mužstva - Třebíč, Opava a Žďár nad Sázavou - živí naději na protlačení se do play off z posledního postupového místa. Devátá Opava a desátý Žďár dokonce ve 40. kole narazí na sebe. A...? Jejich vzájemný duel se měl předehrávat, dokonce se změnou pořadatelství do Opavy. Divné, že? Zápas se měl hrát ve středu večer, ale nakonec se vrací do původního termínu i do Žďáru. Šéf soutěže Stanislav Šampalík vyhověl protestu Třebíče, přestože původně změnu posvětil. Co se skrývá za podivnou změnou pořadatelství?

Vrabci na Žďárském stadionu si už dlouho cvrlikají, že první liga ve městě končí. Licence prý už byla postoupena zástupcům brněnské Komety, která zase přepustila práva ve druhé lize ambicióznímu Vyškovu, který tak poskočil z krajského přeboru.

Žďár tedy neměl motivaci letos bojovat o play off a pro nové vedení klubu je nejlepší variantou nepostoupit do play off a po 40. kole skončit. Pak mohou lidé okolo Karla Jarůška v Kometě Brno v klidu zahájit přípravu na prvoligovou sezonu. Ale proč takovéto zmatky a přehazování pořadatelství v posledním zápase?

Jenom těžko lze tuto situaci vysvětlit. Šampalík původně se změnou pořadatelství i předehrávkou o den souhlasil. "Pak jsem ale na základě protestu Třebíče svoje rozhodnutí přehodnotil," uvedl šéf soutěže.

"Nikdo z nás hráčů není nadšen z toho, že musíme jet do Opavy. Venku se nám hraje hůř než doma," řekl gólman Senátorů Robert Slávik, ještě předtím, než bylo původní rozhodnutí změněno.

"Bude to teď pro nás o dost těžší. Je to tah, který ale nemůžeme asi nějak moc komentovat. Hlavně nás mrzí, že se ani nerozloučíme s našimi diváky, pokud už je to poslední zápas sezony," dodal brankář.

Jestli zápas Opavy se Žďárem skončí remízou, či pokud Senátoři vyhrají v prodloužení, pak bude o osmém postupujícím do play off s předstihem jasno. Třebíč, která nastoupí zítra doma proti Písku, by v takovém případě věděla, že už ji vyřazovací část nemine. Nakonec tedy takovýto kalkul nehrozí.

Soutěž jakoby chvíli tedy balancovala na hranici regulérnosti. Ovšem ne podle jejího šéfa, který smetl již v pondělí všechny pochyby vratkým proslovem. "Myslím, že se spekuluje úplně zbytečně. Naopak: je to předehrávka, všichni už budou vědět, jak to dopadlo," skoro si „naběhl“ ředitel 1. ligy Stanislav Šampalík.

Opačného názoru byli Třebíčští. Přestože by už den před svým zápasem věděli, jak musejí hrát a kolik bodů potřebují získat, aby se vešli do osmičky, v úterý podali proti záměně opavského stadionu za žďárský oficiální protest.

"Akceptováním výměny dojde k narušení regulérnosti soutěže. Nerozumím hlavně logice celé změny. Žďár na tom asi není finančně nejlépe a rozhodnutím přesunout zápas do Opavy se vzdává zisků ze vstupného," divil se na webových stránkách klubu manažer Karel Čapek.

"Předehrávka o jeden den není nijak neregulérní, protest Třebíče proto bude na 99 procent zamítnut,“ sdělil Šampalík své stanovisko na serveru hokej.cz. Tam konečně promluvil i „zastupující“ boss HC Senators. "Nerad bych se k tomu obšírněji vyjadřoval, abych fanoušky zbytečně ještě víc nepopudil," uvedl manažer žďárského klubu Petr Adamec.

"Obávali jsme se vyhrocené atmosféry utkání. Už v předminulém duelu proti Berounu hrozil hlavní rozhodčí dvakrát předčasným ukončením zápasu, což by nás stálo body v tabulce a také peníze za pokutu," pokusil se o vysvětlení.

 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze