Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prodej lístků na finále začne v pátek ráno

1 2004
Praha - Přesně v pět hodin ráno se v pátek spustí centrální systém prodeje vstupenek na finálová utkání hokejové extraligy v Sazka aréně. V neděli a v pondělí zde změří síly Slavia se Zlínem. „Očekáváme, že překonáme rekord v návštěvnosti play-off,“ předpokládá velký zájem ze strany fanoušků Ladislav Blažek, obchodní manažer Slavie. Hala pojme šestnáct tisíc diváků.

Kdy se začnou prodávat vstupenky
Lístky na finálové zápasy se budou prodávat v pátek od brzkých ranních hodin, a to výhradně na terminálech Sazky. „Centrální systém bude spuštěn v pět hodin ráno. K dispozici je sedm tisíc prodejních míst po celé republice. To se ale týká vstupenek, které půjdou do volného prodeje,“ upozornil Jan Vala, tiskový mluvčí společnosti Bestsport.

„Samozřejmě klubová sedadla a skyboxy jsou vyprodané a tam budou mít přístup návštěvníci, kteří si je koupili. Řadu míst v hale si navíc vyblokovala Slavia. Ať už se jedná o vstupenky pro fanklub, držitele permanentek, pro partnery klubu, nebo třeba pro vozíčkáře (podrobnosti na www.hc-slavia.cz). Zbytek půjde do prodeje přes terminály Sazky,“ dodal Vala.

Vstupenky si můžete zakoupit například v trafikách, v obchodních domech, na poštách či u benzínových pump.

Do prodeje jde jenom 6000 vstupenek
Překvapivé je, kolik lístků jde do prodeje. "Bude to šest tisíc vstupenek,“ prozradill Vala. Zbytek si vyhradila Slavia. "Ano, to je pravda," prohlásil Ladislav Blažek. "Ale po odečtení technickcých blokací například kvůli reklamám a televizi je to devět tisíc vstupenek.

Co s takovým počtem činovníci Slavie provedou, Blažek nekomentoval. Jenom poznamenal: "Pořád je to lepší, než kdybychom hráli na našem stadionu v Edenu. To by se do prodeje dostalo jenom osmdesát pět lístků," řekl obchodní manažer Slavie.

Jaké vstupenky si můžete koupit a za kolik
Lístků na finále se prodávají dvě kategorie v cenách 100 a 200 korun. Za nižší cenu jsou do horních řad horní části hlediště nad skyboxy. Za 200 korun jsou potom do dolní části hlediště a spodních řad horní části hlediště. Zlevněné vstupenky pro fanklub distribuuje Slavia.

Sektory ve finále neplatí. To znamená, že na terminálu vznesete požadavek na levnější či dražší lístky, program vám vyhotoví nabídku, kterou vám obsluha terminálu předloží. Vy ji buď přijmete, či nikoli. Na rozhodnutí máte dvacet minut. Pokud se rozhodnete nabídku neakceptovat, uvolní se lístky do dalšího prodeje.

Na zápasy si jeden kupující může objednat maximálně pět vstupenek. Ty by měly být potom a nabídce vedle sebe, ovšem do které části haly budou, to se dozvíte až z konkrétní nabídky u terminálu. „Rozlišit sektory nebylo možné, nebylo to v lidských silách zvládnout v tak krátkém časovém úseku,“ řekl Vala.

Reálně se tak může stát, že si zakoupíte pět vstupenek a váš známý ihned po vás dalších pět, přesto můžete sedět na opačné straně haly. To kvůli tomu, že prodej bude probíhat on-line na sedmi tisících místech zároveň. "Uznáváme, že to není šťastné. Ale náš prodejní systém zatím nic jiného neumožňuje. Budeme ho dále zdokonalovat," řekl Vala.

S čím do haly neproniknete
V Sazka aréně platí přísná bezpečnostní opatření. Všichni návštěvníci projdou důkladnou bezpečnostní prohlídkou. „Do haly nebudou vpuštěni fanoušci s rozměrnými batohy, s tlakovými nádobami včetně větších parfémů, s ostrými předměty, tyčemi, reklamními a politickými materiály a samozřejmě s jídlem a pitím,“ řekl Vala.

Zklamaní budou i ti návštěvníci, kteří si chtějí pořídit snímky interiérů. „S fotoaparáty rovněž nikdo neprojde. Jde o ochranu práv arény, která bude na každou akci pronajímána. Jediný problém je samozřejmě s mobilními telefony, ve kterých jsou fotoaparáty zabudovány. Mobily si návštěvníci do haly přinést mohou, jenom je nesmějí používat k pořizování černých záznamů pro rozhlas a podobně,“ upozornil Vala.

Věci, se kterými nebudou návštěvníci do haly vpuštěni, nebude možné nikde v prostorách haly uschovat. „Takovou úschovnu, aby fungovala pro vysoký počet návštěvníků, si netroufneme zajistit. Nechceme riskovat žaloby kvůli tomu, že by se někomu něco ztratilo. Proto návštěvníky vyzýváme k tomu, aby všechny pokyny dodrželi a věci, které se do haly nesmějí nosit, nechali doma,“ řekl Vala.

Hala je připravená, bude chybět jen pár sedaček
V hale Sazky už bude v pátek v poledne hokejová Slavia trénovat. „Dokončuje se příprava ledové plochy, jsou osazeny mantinely, dovybavují se hráčské kabiny. Vše by se mělo stihnout,“ říká Vala. Jediné omezení je, že v hale budou chybět sedačky za jednou z branek, tam, kde bylo při slavnostním zahájení pódium. „To prostě v tak krátkém termínu nezvládneme,“ dodal Vala.

Do haly přijeďte včas a veřejnou dopravou
Kvůli bezpečnostním prohlídkám doporučuje provozovatel haly, aby návštěvníci dorazili s dostatečným předstihem a využili městskou hromadnou dopravu. Hala je přímo u zastávky trasy metra "B" Českomoravská, na porchu je nejblíž tramvajová zastávka Sazka aréna, hala je dostupná i od autobusové zastávky Harfa či vlakového nádraží Praha - Libeň.

"Parkovací dům jsme nestavěli a ani to nemáme v plánu. Parkoviště vedle haly využijí VIP návštěvníci, dále bude využito pro potřeby policie, musíme na něj pustit vozíčkáře. Návštěvníci, kteří dorazí osobními auty, si musejí s parkováním poradit. Proto všem doporučujeme, ať využijí městkou hromadnou dopravu," říká Vala.

Vnitřní schéma haly Sazka, kde se bude hrát v neděli a v pondělí finále hokejové extraligy.

Autor:
Bodování

22

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

20

Martin Erat

Kometa

Góly

15

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

10

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 15 7 3 4 1 62:34 31
2. Kometa 15 8 2 2 3 55:36 30
3. Třinec 15 8 2 2 3 47:34 30
4. Hr. Králové 15 9 1 1 4 35:25 30
5. Ml. Boleslav 15 6 1 3 5 36:32 23
6. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
7. Chomutov 15 5 2 3 5 38:40 22
8. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
9. Zlín 15 4 3 2 6 38:42 20
10. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
11. Liberec 14 5 1 0 8 26:43 17
12. Pardubice 15 4 2 1 8 34:52 17
13. Jihlava 14 4 1 2 7 34:41 16
14. Litvínov 15 2 2 2 9 24:43 12

Najdete na iDNES.czmobilní verze