Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Program MS ve Švédsku je zatím nejasný

13 2001
Hannover - Až na přelomu května a června bude s největší pravděpodobností oznámeno složení základních skupin na příštím mistrovství světa 2002 ve Švédsku. Proti minulosti, kdy byl program šampionátů znám s dvouletým předstihem, totiž rozhodnou o čtyřčlenných skupinách výsledky letošního mistrovství. Problémem se však jeví komplikované cestování mezi třemi pořadatelskými městy Göteborgem, Jönköpingem a Karlstadem. Švédští organizátoři totiž plánují, že odehrají svou základní skupinu v Göteborgu, stejně jako následnou osmifinálovou fázi.

Zbývajících šest celků, které postoupí do druhé části mistrovství, by poté odehrálo své zápasy v Jönköpingu a v Karlstadu.

To se však vzhledem k nutnosti neustálého cestování nelíbí zástupcům řady zemí včetně České republiky. "Vše by mělo být určeno do čtrnácti dnů," uvedl generální sekretář svazu Jindřich Micka. Definitivně poté rozpis příštího MS schválí podzimní kongres IIHF.

I nadále však platí, že ve skupině A by měl hrát vítěz letošního MS společně s osmým, devátým a šestnáctým celkem. Skupinu B vytvoří druhý, sedmý, desátý a patnáctý tým, céčko třetí, šestý, jedenáctý a čtrnáctý a v poslední 'čtveřici' budou bojovat hokejisté čtvrtého, pátého, dvanáctého a třináctého mužstva.

Nováčky v elitní skupině světového šampionátu budou hráči Polska a Slovinska, kteří nahradí sestupující Nory a Bělorusy. Japonsko, které na turnaji v Německu obsadilo poslední pozici, bude o svou další účast na MS bojovat v asijské kvalifikaci.

Podle předběžného návrhu kongresu IIHF, který však ještě neprojednala organizační komise švédského MS, by však skupiny mohly být rozděleny následovně:

A: Česká republika, Německo, Švýcarsko, vítěz asijské kvalifikace,
B: Finsko, Slovensko, Ukrajina, Polsko,
C: Švédsko, Rusko, Rakousko, Slovinsko,
D: USA, Kanada, Itálie, Lotyšsko.


 

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze